Mistrovskej kousek! Řekl Josef Klíma v show Luboše Rosího na ČT o počinu Slonkové proti Babišovi

19.11.2018 7:02

Pořad Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na Televizi Seznam se probíral i v pořadu Newsroom ČT24. „Novinářská kauza roku,“ poznamenal moderátor Luboš Rosí.

Mistrovskej kousek! Řekl Josef Klíma v show Luboše Rosího na ČT o počinu Slonkové proti Babišovi
Foto: screen TN.cz
Popisek: Andrej Babiš v rozhovoru TV Nova
reklama

„Duo Slonková – Kubík možná na rozdíl od policie vypátralo premiérova syna ve Švýcarsku,“ vypráví reportérka ČT24 a poukazuje, jak se reportérům dostává pochval od novinářských kolegů. „Je to neskutečná smršť, co jsem teda nikdy nezažil,“ popisuje Jiří Kubík. „Všichni mi to doteď zazlívají, ale bylo nutné to utajit do poslední chvíle,“ vypráví ředitel zpravodajství Seznam Zpráv Jakub Unger. 

Newsroom ČT24 se následně zaměřil i na to, jak zareagoval Andrej Babiš (ANO). „Premiér místo své obrany útočí,“ podotýká reportérka a všímá si i toho, jak iDNES.cz o zprávě v noci neinformoval. 

Reportéři České televize si všímají i toho, jak celá reportáž vznikla. „Podle mě šlo o veliké porušení soukromí,“ rozčiluje se reportér Lidových novin Petr Kamberský. V tom je ale i spor mezi žurnalisty a právníky. „Ten veřejný zájem tam je, je velmi silný,“ uvádí mediální analytik Jan Motal. 

„Samozřejmě jsme to řešili, nechali jsme si právě proto zpracovat analýzu od renomované právní kanceláře,“ popisuje k tomu Sabina Slonková. To pak potvrdil i Jiří Kubík.

„Považuju tu reportáž za mistrovskej kousek žurnalistiky,“ hájí pak své kolegy investigativní novinář Josef Klíma. 

„Snažili jsme se nedávat záběry na dům. To, že jsme ve Švýcarsku, myslím, bylo patrné. Nezvažovali jsme, že budeme rozrastrovávat poznávací značky,“ dodal producent Filip Remunda.

Slonková pak odmítla, že by celá reportáž byla načasována před 17. listopadem. „Rozhodli jsme se ve chvíli, kdy byla reportáž hotová,“ zmínil k této otázce Kubík. „Ta forma je strašná,“ kritizuje pak také Kamberský zpracování pořadu. „Zvolili jsme formu situačního dokumentu,“ podotkl k tomu Remunda. 

ČT24 se pak zaměřuje i na to, jak o celé kauze informovali MF Dnes či Jaromír Soukup na TV Barrandov. Ale nechyběly ani komentáře zahraničních médií. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„P*asárna.“ Xaver a herec Měcháček: Hejma nabídl, že aféru ukončí. Dal výzvu

11:12 „P*asárna.“ Xaver a herec Měcháček: Hejma nabídl, že aféru ukončí. Dal výzvu

Útok komika Tomáše Měcháčka začal rozebírat i komentátor Ondřej Hejma. Když totiž Měcháček obvinil X…