Mladá novinářka od Pavla Šafra: A nechtěl byste rovnou zrušit volby, pane Babiši?

16.10.2016 18:25

„Nezrušíme volby, pane Babiši?“ ptá se ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše redaktorka serveru SvobodnéFórum.cz Johana Hovorková. Reaguje tak na včerejší Babišova slova, která pronesl po neúspěchu v senátních volbách. Prohlásil totiž, že by horní komoru beztak zrušil.

Mladá novinářka od Pavla Šafra: A nechtěl byste rovnou zrušit volby, pane Babiši?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Hnutí ANO ve volbách do senátu příliš neuspělo, podařilo se mu získat jen tři křesla, přestože do druhého kola postoupilo čtrnáct kandidátů. Vicepremiér Andrej Babiš se k věci postavil okamžitě podle svého zvyku: Začal hovořit o zrušení horní komory. Nezbývá, než mu navrhnout – neuspěl jste ve volbách, zrušte přímo ty,“ reaguje Hovorková. A přináší i argumenty. Například kolik práce, času a peněz stojí takové volby. 

„Na to, abyste zemi polepili billboardy, v nichž kromě chválení vlastních kandidátů špiníte ty cizí (kluci se snaží zničit nezávislou policii, že ano), je jich potřeba hodně. Dále potřebujete najít věrné kandidáty, a ač se kolem ANO točí hodně těch, kteří cítí úspěch, přece jen tam hned nemůžete poslat šéfredaktora MF Dnes nebo Richarda Krajča, je totiž možné, že na to lidi neskočí,“ říká jízlivě. A všímá si angažování žokeje Josefe Váni i exministryně spravedlnosti Heleny Válkové, bezchybné kampaně či úspěchu v prvním kole. „A pak se prostě voliči rozhodnou nepřijít volit, a když ano, nevolí vás,“ dodává. 
 
Původní text ZDE.
 
Hovorková následně poukazuje na fakt, že v příštích letech se bude konat mnoho voleb, počínaje volbami do Poslanecké sněmovny. „Existuje tu taková nepříjemná možnost, že by voliči hnutí ANO nemuseli k urnám jít, nebo – a to je hodně troufalé – že by mohli volit jiné strany, například ty demokratické. Samozřejmě víme, že sněmovna by se měla zrušit dávno, protože je to žvanírna,“ tvrdí se slovy, že těžší však bude zakázat komunální zastupitelstva či prezidentský úřad. 

„Z toho logicky vyplývá jedna věc: Rodinné firmy žádné volby nepotřebují. Hlavně tedy ne takové, v nichž šéf prohrává. Možná by tedy bylo prostě lepší si říct, jak to hnutí ANO s demokracií má. Tak nějak už to ale tušíme,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…