Mládek by dnes měl skončit jako ministr průmyslu

28.02.2017 6:17

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) by dnes měl skončit ve vládě. Jeho odvolání navrhl minulý týden premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Miloš Zeman podle něj návrh přijal. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz ČTK nechtěl komentovat, zda prezident už návrh na odvolání Mládka podepsal.

Mládek by dnes měl skončit jako ministr průmyslu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Sobotka minulý týden požádal Zemana, aby ho dočasně pověřil vedením úřadu. Nového kandidáta na ministra by chtěl představit prezidentovi po sjezdu ČSSD, který se bude konat na konci příštího týdne.

Premiér za hlavní důvod personální změny označil postup ministra v otázce cen mobilních dat. Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si o operátorů individuální ceny tarifů. Pobouření vyvolal také výrok Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla, že pokud chtějí lidé mít stejně výhodné tarify jako v Polsku, mají jet do Polska.

Zatím není jasné,, kdo by měl Mládka nahradit. Sobotka uvedl, že jméno sdělí jako prvnímu prezidentovi. Spekuluje se o Mládkovu náměstkovi Jiřím Havlíčkovi, někdejším sociálnědemokratickém ministru průmyslu Milanu Urbanovi nebo státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi (ČSSD).


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

12:01 „Kemr“ do tváře. Jsi fašista! Strkanice, Milion chvilek, urážky. Na akci klimaaktivistů dorazilo i několik odpůrců. Takhle dopadli

„Jste fašista!“ spustil účastník akce Fridays for Future, s plackou Milion chvilek pro demokracii, n…