Mládež ČSSD žalovala úřadům na Babiše. Kvůli jeho seznamu sociálních demokratů, nalezlých do státní správy

06.03.2018 22:03 | Zprávy

Mladí sociální demokraté včera podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ohledně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Organizace o tom informovala v tiskové zprávě. Úřad by podle ní měl prošetřit, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin vypracováním údajného seznamu členů ČSSD, kteří působí na ministerstvech a státních úřadech. O seznamu informoval minulé pondělí týdeník Respekt, Babiš ho má podle listu k dispozici jako trumf pro vyjednávání se sociálními demokraty o vládě.

Mládež ČSSD žalovala úřadům na Babiše. Kvůli jeho seznamu sociálních demokratů, nalezlých do státní správy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

Respekt minulý týden napsal, že Babiš o seznamu řekl během jednání zástupcům Starostů a nezávislých (STAN). Na ministerstvech a státních úřadech má podle něj být 364 zástupců ČSSD. „Počítá (Babiš) s tím, že ČSSD nebude chtít o své lidi ve státních úřadech přijít,“ citoval Respekt šéfa poslaneckého klubu STAN Jana Farského.

Mladí sociální demokraté kvůli tomu poslali stížnost na ÚOOÚ, protože vypracování seznamu podle nich mohlo porušit zákon o ochraně osobních údajů. Prověřit by měl úřad i to, zda nejde o trestný čin. „Shromažďování a zpracovávání informací o politických postojích konkrétně určených osob představuje podle našeho názoru neoprávněné a protiprávní nakládání s citlivými údaji, které se úzce dotýká i našich členů a členek,“ uvedl v tiskové zprávě předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

19:15 Richterová a další mají problém kvůli ukrajinské vlajce. Nastoupil právník

Rozhodnutí nového předsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury (SPD), jenž nechal odstranit vlajku Ukr…