Mladí studenti přišli řvát na Okamuru. Nedopadli nejlépe

05.09.2025 12:00 | Reportáž

„Fialova vláda dvakrát hlasovala v tomto volebním období pro zavedení emisních povolenek na vytápění a na dopravu, to znamená na benzin a naftu. Zdraží se vám vytápění o mnoho tisíců, kde na to mají lidé brát? Proto je potřeba vyměnit Fialovu vládu. Oni škodí. Pakliže budeme ve vládě, emisní povolenky odmítneme,“ slíbil na jarmarku SPD Tomio Okamura. Ostré projevy měli i Jaroslav Foldyna a Jindřich Rajchl.

Mladí studenti přišli řvát na Okamuru. Nedopadli nejlépe
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Tomio Okamura v Liberci

Kolem třetí hodiny odpolední na jarmarku pořádaném SPD před libereckým kulturákem byla doslova hlava na hlavě. Velké fronty na pivo za 15 korun, levná cibule a máslo už byly vyprodané. Stánky otevřely o dvě hodiny dřív. Avšak brambory za osm a mrkev za devět, obojí za kilo, vydržely až do konce, kdy se doprodávaly poslední kousky. „Je tu spousta lidí, podařila se nám propagační kampaň, je hezké počasí, mám radost,“ pochvaloval si liberecký poslanec Radovan Vích, jednička místní kandidátky do parlamentních voleb.

Tomio Okamura v Liberci

Mnohé lidi zajímalo, jak to bude po volbách. „Snad ta Fialova vláda odejde. Doufám, že se Babiš s Okamurou dohodnou,“ řekl espéďák Radim s tím, že se o tom u nich hodně debatuje. Podepisovala se také petice za svobodu slova. Přišla i skupinka odpůrců. Bylo jich asi dvacet a vypadali hodně mladě. Tomio Okamura je ve svém projevu tipoval na patnáct let, ale údajně to byli studenti místní univerzity. Přinesli transparenty. Na nich měli hesla typu Nechceme na východ, měli také ukrajinskou a evropskou vlajku. Při projevech občas vykřikli něco o extremistech či chvilku skandovali Nebudeme vás volit, čím ovšem nikoho asi nepřekvapili. Kdo však stál o kousek dál od nich, tak je neslyšel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Musím přiznat, že mě udivuje,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 05.09.2025 13:05:25
že SPD nemá v prognózách kolem 50-60%. A to myslím vážně. Netuším, co vede lidi k tomu, že se nechávají bez skrupulí obelhávat, okrádat, že jim nevadí to válečné běsnění. Prolhaná ODS i fízlácký STAN se vůbec netají tím, jakou připravují budoucnost našim lidem. Zajímám se o politiku, tak bych fakt očekával, že SPD bude mít kolem 50%, STAČILO! kolem 20% a zbytek by si podělili ostatní podle preferencí, s jakými se sebou lidé nechají orat a jak se umí přicucnout na státní cecek.

|  30 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…