Mlátil svoji manželku, bral steroidy a měl rád Star Wars. I takový byl islámský vrah z USA

14.06.2016 9:28

Britský deník Daily Mail přináší další podrobnosti o životě strůjce děsivého masakru v orlandském gay klubu Omaru Mateenovi. Z fotografií pořízených v jeho bytě vyplývá, že jej sdílel s matkou svého tříletého syna. Více o neradostném soužití s Mateenem prozrazuje i jeho první manželka.

Mlátil svoji manželku, bral steroidy a měl rád Star Wars. I takový byl islámský vrah z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek
reklama

Mateen pracoval od roku 2007 v jedné z největších bezpečnostních agentur v zemi G4S, která se mimo jiné podílí také na ochraně jaderných zařízení. Od roku 2009 bydlel ve třípokojovém bytě ve městě Fort Pierce se svojí manželkou Sitorou Yusufiy, se kterou se ovšem po dvou letech společného soužití rozvedl. „Omar vypadal na první pohled jako normální člověk, ale po pár měsících mě začal bít,“ říká Yusufiy, která se s Mateenem seznámila na internetu.

Podle jejího názoru byl Omar psychicky labilní, což mimo jiné přičítá také tomu, že v minulosti bral steroidy. „Nebyl duševně vyrovnaný. Byl schopen přijít domů a začít mě mlátit kvůli úplným maličkostem. Například proto, že ještě nebylo vyprané prádlo,“ svěřuje se Mateenova bývalá manželka s tím, že i v průběhu jejich manželství vlastnil zbraň a často si nebral ve svých výrocích servítky. Odmítá však hovořit o tom, jestli měl její bývalý manžel konkrétně homofobní názory.

Celý text doplněný o mnoho fotografií najdete ZDE.

Aktuálně žil Mateen ve svém bytě s matkou svého tříletého syna Noor Zahi Salman. Podle fotografií pořízených v bytě při policejní prohlídce se Mateenova rodina nijak nelišila od běžné americké rodiny. V dětském pokoji na stěně viselo několik baseballových čepic a plakáty Star Wars. Také povlečení na chlapcově posteli bylo zcela ve stylu Star Wars, jehož fanouškem byl vedle tříletého syna pravděpodobně i sám Mateen.

Na chodbě bytu visel mimo jiné kalendář s obrázky Walta Disneyho Mickey Mouse a Minnie Mouse, na kterém měl Mateen zatrženo datum 7. června s poznámkou „Den D“, kdy letos začal ramadán. „Skutečný Den D se slaví 6. června. Plánoval tedy Mateen původně provést svůj masakr již o pět dní dříve, či si pouze zatrhl den, kdy začíná ramadán?“ spekuluje Daily Mail a dodává, že všude po stěnách bytu také byly rozvěšeny klasické rodinné fotografie.

Vedle Star Wars byl Mateen náruživým příznivcem posilování a podle četných svědectví byl téměř až posedlý „údržbou“ své tělesné konstrukce. V jeho bytě byly nalezeny mimo jiné také činky. Že bral posilování patrně až příliš vážně, ostatně dosvědčuje i jeho bývalá manželka, když hovoří o jeho užívání steroidů. Policisté dále našli v Mateenově bytě také Korán a knihu o proroku Mohamedovi. Prozatím se však policistům nepodařilo objevit nic, co by svědčilo o Mateenově podpoře Islámského státu, k němuž se údajně hlásil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Radši chcípnu na koronu!“ Drsně o Číně. Ze světa i z Česka. Vážné info

11:52 „Radši chcípnu na koronu!“ Drsně o Číně. Ze světa i z Česka. Vážné info

Čína by se měla méně soustředit na propagandu a víc na pomáhání zasaženým zemím, míní expert na Čínu…