Mocný ODSák Hrdlička v noci vyplašil Marka Bendu: Už jedu, udělám pořádek

17.06.2013 7:52

Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda a premiér Petr Nečas byli symboly očisty poměrů v ODS. Nyní, jak informuje iDnes.cz, se jim vysmívá vlivný muž ODS Tomáš Hrdlička a slibuje návrat a očistu od zločinců. Udělal to prostřednictvím SMS, kterou zaslal předsedovi poslaneckého klubu ODS Marku Bendovi a dalším politikům z ODS.

Mocný ODSák Hrdlička v noci vyplašil Marka Bendu: Už jedu, udělám pořádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za ODS Petr Tluchoř v debatě se svým kolegou Markem Bendou

O očistu poměrů se Nečas prý snažil tím, že změnil poměry v justici a nechal policii i žalobce nezávisle vyšetřovat. A Svoboda tím, že se začal šťourat v podezřelých smlouvách kolem dopravního podniku nebo drahého tunelu Blanka. Server iDnes.cz píše, že paradoxně jsou právě Nečas se Svobodou nakonec oběti policejních vyšetřovatelů. "Přiznávám se, že po výsledku velkého policejního zátahu zrovna nemám důvěru ve vyšetřovatele. A naopak ze sebevědomého vyznění Hrdličkova vzkazu je vidět, čí důvěrou se může policie pyšnit," reagoval Bohuslav Svoboda.

iDnes.cz zveřejnil onu SMS, kterou ve čtvrtek od Tomáše Hrdličky obdržel Marek Benda: "Marku, nezoufej. Konečně se ukazuje, kdo jsou ti čestní v ODS. Zítra se vracím z exilu a zbavím ODS podezřelých kriminálníků, obviněných, případně obžalovaných osob. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Vůbec nevadí, že půlka Úřadu vlády a bývalé vedení pražské ODS, respektive magistrátu, jsou zatím neodsouzení zločinci. Drž se. Už se blížím. T. H."

Podle informací iDnes.cz Hrdlička dále SMS přeposlal několika občanským demokratům s následujícím vysvětlením: "Vážení, tuto SMS jsem teď odeslal Markovi Bendovi. Vás žádám o zamyšlení. Není již mnoho času na nápravu. Díky. T. H. PS: Bez ohledu na poslední 3 roky."

Kmotři jsou volní

Konkrétní kroky, jak si Hrdlička představuje „nápravu“, zatím neznáme. Podle iDnes.cz je zatím zřejmé, že kmotři i lobbisté, na něž policie původně mířila, jsou volní. Skupina údajných lobbistů Romana Janouška, Tomáše Hrdličky a Ivo Rittiga, úředníka pražského magistrátu Jiřího Tomana a jejich krytí státním zástupcem Liborem Grygárkem tedy nebyla zatím rozkryta a usvědčena. Podle policejního usnesení si tito muži měli sjednávat výhody při veřejných zakázkách a prát špinavé peníze.

Šéf olomouckého vrchního státního zastupitelství Ivo Ištvan naznačuje, že i na ně dojde. "Prověřování dál pokračuje. Doposud se dělo do určité míry skrytou formou, teď pokračuje otevřenou formou, a kdybychom nevěřili, že to přinese nějaké výsledky, tak bychom to nedělali," řekl žalobce s tím, že dosavadní obvinění Nagyové kvůli špiclování, nebo poslaneckých rebelů kvůli uplácení, jsou jen "vedlejší produkty" vyšetřování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…