Čmakal v pořadu zmínil, že v paměti mu už navždy utkví silo, které jako jediné v bejrútském přístavu explozi alespoň zčásti přečkalo. Torzo stavby, jež je československého původu, pak připodobnil k Průmyslovému paláci od českého architekta Jana Letzela v Hirošimě.
Komunikace s libanonskou armádou, dle jeho slov, byla zdlouhavější, kvůli nutnosti rozdělení pozic pro několik zahraničních týmů a kvůli koordinaci.
Moderátorka Jana Peroutková se záchranáře též ptala na uprchlíky. „Také jsem četla, že pro vás bylo těžké pozorovat tu bezmoc syrských a palestinských uprchlíků. Můžete nějakou takovou situaci popsat?“ tázala se. To ovšem vedoucí USAR týmu odmítl. „Se syrskými nebo s palestinskými uprchlíky jsme se my nesetkali,“ řekl Čmakal moderátorce, s tím, že čeští záchranáři pracovali ve zničeném přístavu, do něhož nemělo civilní obyvatelstvo přístup.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak