Moderátorka se v německé televizi zastala uprchlíků. Slušní občané...

07.08.2015 21:43

Moderátorka německé veřejnoprávní televize ARD přímo ve vysílání nevěřícně kroutila hlavou nad tím, jak se část německé společnosti radikalizuje. Dříve se nenávistné výroky na adresu běženců objevovaly jen anonymně, dnes se pod ně lidé hrdě podepisují. Slušní Němci, ozvěte se, žádala dáma.

Moderátorka se v německé televizi zastala uprchlíků. Slušní občané...
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.
reklama

Podle informací serveru britského deníku The Guardian apelovala televizní moderátorka Anja Reschkeová na slušné Němce, aby se postavili rostoucí vlně nenávisti vůči uprchlíkům. Naši západní sousedé čelí masivnímu nárůstu pokusů o vstup uprchlíků na německé území a část společnosti na to reaguje útoky na běžence nebo na zařízení, v nichž uprchlíci přebývají.

Celý text najdete zde

Útoky tohoto typu se množí a mnozí občané ztrácejí zábrany v projevech nenávisti vůči uprchlíkům, zatímco dříve jste často věty na internetu našli jen v naprosto anonymních diskusích, dnes se pod ně lidé hrdě podepisují. Moderátorka se proto obrátila na slušné Němce. „Pokud nesdílíte názor, že všichni uprchlíci jsou paraziti, které je třeba lovit, upálit nebo zplynovat, pak byste se proti těmto názorům měli postavit, nahlas promluvit a bránit lynčování lidí na veřejnosti,“ prohlásila.

Její vyjádření se rychle šířilo mezi lidmi. Zhlédly ho miliony občanů a většina z nich s dámou souhlasila. Našli se však i tací, kteří moderátorku odsoudili, přičemž si ani trochu nebrali servítky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …