Modrá krev i modrý obličej. Podle amerického serveru nás čekají nejzajímavější volby na světě

9. 1. 2013 20:12

Věhlas prezidentských kandidátů přesáhl hranice země. Ve svém článku se jim věnuje i americký server BuzzFeed Politics, který o první přímé volbě prezidenta v naší zemi píše jako o "nejzajímavějších volbách na světě".

Modrá krev i modrý obličej. Podle amerického serveru nás čekají nejzajímavější volby na světě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

Ve svém článku se pak BuzzFeed věnuje podrobně třem "nejzajímavějším" kandidátům - Janu Fischerovi, Vladimíru Franzovi a Karlu Schwarzenbergovi. Už v úvodu BuzzFeed poukazuje na to, že se ve volbách střetne "kandidát s modrou krví s kandidátem, který má potetovaný celý obličej". Franz také podle serveru právě díky svému vzezření zaujal většinu mladých českých voličů.

Prof. JUDr. Vladimír Franz

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta ČR v roce 2013
  • mimo zastupitelskou funkci

Dalšímu z kandidátů, Janu Fischerovi, ale věnuje o něco větší pozornost. Podle citované Jewish Telegraphic Agency by mohl být dokonce Fischer použit ve studii o životě Židů po 2.světové válce. Jeho otec si totiž prošel koncentračními tábory, jeho matka byla katolička, Fischer slavil křesťanské Vánoce a chodil do synagogy. Server také podotýká, že by se Fischer stal v případě svého zvolení prvním židovským prezidentem mimo Izraele a Švýcarsko. Tam byla krátkou dobu prezidentka židovského původu, Ruth Dreyffusová.

Schwarzenberg je jako Sherlock Holmes

Karel Schwarzenberg pak podle zahraničních médií připomíná Sherloka Holmese, protože je stejně jako on velkým milovníkem dýmek. Mimo to si prý také rád dá šlofíka a je mu jedno kde. Mluví sice lehce archaickou češtinou, ala neostýchá se říkat věci tak, jak jsou. A to zase může přitáhnout voliče, kteří jsou současnou politikou znechuceni, všímá si server. Miloše Zemana, dalšího významného kandidáta o Hrad, ale BuzzFeed zmiňuje jen krátce - jedná se prý "o hlavního rivala Jana Fischera, se kterým vede těsný boj".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…