Monika Babišová má v USA vlastní program. Setkala se s odvážnými ženami

08.03.2019 8:51

Manželka premiéra Andreje Babiše Monika doprovodila ve čtvrtek svého muže do Bílého domu, velkou část programu ve Spojených státech ale měla samostatnou. Ve Washingtonu tak navštívila charitativní organizace a zúčastnila se předávání ocenění pro odvážné ženy, které se zasadily o lidská práva, uvedla ČTK.

Monika Babišová má v USA vlastní program. Setkala se s odvážnými ženami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Monika Babišová
reklama

Ve čtvrtek přijali Babiše a jeho manželku v Bílém domě americký prezident Donald Trump spolu se svou ženou Melanií. Oba manželské páry spolu diskutovaly v Oválné pracovně, než Trump s Babišem přešli k politickým tématům, a jejich ženy následně měly vlastní program.

Před návštěvou Bílého domu se Monika Babišová zúčastnila předávání ocenění International Women of Courage Award (Mezinárodní cena statečných žen), které každoročně uděluje americké ministerstvo zahraničí. Ceny předávané před Mezinárodním dnem žen jsou určeny ženám, které prokázaly mimořádnou odvahu a musely podstoupit velké osobní riziko při úsilí o mír, spravedlnost, lidská práva a rovnost pohlaví.

Ve středu, kdy se premiér věnoval jednáním o obchodní a vědecké spolupráci mezi Českem a Spojenými státy, navštívila jeho žena vojenskou nemocnici Waltera Reeda v Bethesdě ve státě Maryland na předměstí Washingtonu, kde si prohlédla traumatologické a protetické centrum pro rehabilitaci válečných veteránů. „Nikdy se nevzdat!“ poznamenala Babišová na instagramu k fotografii z návštěvy.

Klinika Waltera Reeda patří k nejvýznamnějším lékařským střediskům v metropolitní oblasti Washingtonu a američtí prezidenti včetně Trumpa zde pravidelně absolvují lékařské prohlídky. Lékaři zde také provedli pitvu prezidenta Johna F. Kennedyho, který byl 22. listopadu 1963 zastřelen v Dallasu.

Rovněž ve středu navštívila Babišová neziskovou organizaci Boys & Girls Clubs of America (BGCA), která pro děti a dospívající organizuje mimoškolní vzdělávací aktivity. „Ve středisku Boys & Girls Clubs of America se mi dostalo velmi vřelého přijetí,“ napsala na instagramu. Za snímků, které úřad vlády zveřejnil na Twitteru, je patrné, že manželka premiéra dětem předala mimo jiné omalovánky s českou vlajkou a základními informacemi o České republice

Premiérova manželka ve středu byla i na prohlídce galerie a výstavního centra Katzen Arts centrum, které se věnuje výstavám současného umění z celého světa. Dnes, v závěrečný den cesty do USA, který premiér věnuje návštěvě Kongresu a památníku obětí teroristických útoků z 11. září 2001, má Monika Babišová soukromý program.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

10:06 Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

Téma zemědělství je v poslední době nejen v médiích velmi časté. Mluví se o zadržování vody v krajin…