Moravec má smůlu. Na jeho superdebatu nedorazí Babiš a Zaorálek. Půjdou jinam

22.09.2017 8:48

Televize Nova v předvečer říjnových sněmovních voleb uspořádá debatu lídrů nejsilnějších stran podle preferencí Andreje Babiše (ANO) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD). ČTK to oznámila její mluvčí Alžběta Cimová. Pořad se bude překrývat s debatou lídrů deseti politických stran, kterou plánuje Česká televize (ČT),

Moravec má smůlu. Na jeho superdebatu nedorazí Babiš a Zaorálek. Půjdou jinam
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Otázek Václav Moravec

Zaorálek ČTK sdělil, že považuje za nestandardní nasazení debat ČT a Novy na stejný čas. Protože Babiš dá přednost pořadu Novy, půjde do něj také. Chce totiž oponovat Babišovu názoru ohledně usnadnění přílivu levné pracovní síly ze zahraničí do České republiky, uvedl.

Česká televize ve svém předvolebním vysílání naplánovala 14 tématických debat, které završí ve čtvrtek 19. října od 20:00 na ČT1 a ČT24 takzvaná superdebata předsedů či celostátních lídrů. Podle mluvčí ČT Karolíny Blinkové jsou do superdebaty podle pravidel předvolebního vysílání ČT zváni zástupci stran a hnutí podle výsledků výzkumu volebního potenciálu, který se uskuteční na přelomu září a října. Teprve poté bude zřejmé, které politické strany a subjekty budou zastoupeny.

Babiš by se případně mohl zúčastnit některé z tematických debat, které poběží v pondělí, středu a pátek ve 20:00, a zve do nich představitele stran na základě výzkumu volebního potenciálu agentur Median a Kantar TNS CZ. „Nominace kandidátů do těchto debat jsou plně na rozhodnutí vedení politických stran a hnutí. Dle předvolebních pravidel ČT mohou tyto subjekty zaslat jméno účastníka nejpozději tři dny před každou jednotlivou debatou. Tudíž nevíme, zda předseda hnutí ANO do některé z debat zavítá, například 2. října, kdy je avizována debata s tématem státní finance,“ dodala Blinková.

Mluvčí Novy sdělila, že večer před prvním dnem voleb televize nasadí v přímém přenosu duel Babiše se Zaorálkem od 19:55. „Duel nahradí 19. října vysílání seriálu Ordinace v růžové zahradě 2,“ uvedla.

Zaorálek dnes ČTK prostřednictvím mluvčího ČSSD Mikuláše Klanga sdělil, že k účasti v debatě Novy ho přesvědčil Babišův záměr usnadnit příliv levné pracovní síly ze zahraničí. „Já říkám, že je to úplně špatně. Toto téma mně připadá úplně zásadní, proto jsem připraven o něm debatovat s Andrejem Babišem bezprostředně před volbami i na TV Nova, i když mi nasazení předvolebních debat ČT a Novy připadá nestandardní,“ uvedl.

Babiš minulý týden na Facebooku Zaorálka k účasti v debatě Novy vyzval. „Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijimám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala TV Nova na 19. října a zve i Vás,“ napsal na sociální síti.

ČSSD v kampani vsadila na téma nízkých mezd v Česku. Dát přednost zahraniční pracovní síle před zvyšováním platů by podle Zaorálka znamenalo konzervování „mizerných mezd“. Proto zřejmě vystoupí v pořadu soukromé, nikoli veřejnoprávní televize. „Říkám si, že teď není čas na pocity. Toto jsou věci, o kterých musíme mluvit, protože se týkají naší budoucnosti, proto jsem na tuto debatu připraven,“ uvedl.

Lídr hnutí ANO vysvětlil, že dá přednost Nově, protože mu nabídku dala dříve. Už v minulosti ale odmítl přijít do dalších debat České televize.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …