Müllerová jednala o sociálních službách. Rozpočty jsou prý na hraně

18.02.2013 11:32

Poskytovatelé sociálních služeb varují, že pokud nedostanou na svou činnost víc peněz, budou muset propouštět zaměstnance a zřejmě i omezit služby. Ministerstvo práce letos dostalo na dotace o 360 milionů korun méně než loni, poskytovatelé ale žádají navýšit rozpočet o půl miliardy. Kvůli tomu s nimi dnes jednala ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09).

Müllerová jednala o sociálních službách. Rozpočty jsou prý na hraně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ludmila Müllerová

"Peněz je méně a my proto chceme dotace rozdělovat cíleně tak, aby sloužily skutečně tam, kde jsou nejvíce potřeba a kde je lidé využívají," uvedla ministryně na tiskové konferenci po jednání se zástupci poskytovatelů sociální péče.

Zároveň zdůraznila, že částka, která se poskytuje přímo klientům, například na příspěvek na péči, se meziročně zvýšila o miliardu korun.

Mimo to Müllerová slíbila, že povede s vládou a ministerstvem financí další jednání, aby mohlo MPSV prostředky do sociálních služeb ještě dodatečně navýšit.

Budou muset propouštět

Prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký upozornil, že přislíbená částka ve výši šest miliard korun není dostatečně vysoká na to, aby služby mohly být efektivně zajištěny. Chybí podle něj asi půl miliardy korun.

"Ostatní zdroje jsou na hraně a to ponížení státních dotací může zapříčinit kolizi v síti poskytovatelů sociální péče," uvedl Horecký.

Pokud by částka slíbená ministerstvem nebyla navýšena, je podle něj bezprostředně ohroženo fungování 250 služeb, navíc by o práci přišlo až 2 400 zaměstnanců. Hrozí také omezení ambulantní a terénní péče pro postižené lidi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…