Musí se ukázat, že Agrofert nevyhrává výběrová řízení díky Babišovi, žádá Bělobrádek

03.08.2014 14:59 | Zprávy
autor: pan

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ve středu požádal vládu, aby zřídila monitorovací výbor pro Správu státních hmotných rezerv. Myslí si totiž, že se s hmotnými rezervami ve velkém obchoduje, a chce také rozptýlit obavy ze střetu zájmů ministra financí Andreje Babiše.

Musí se ukázat, že Agrofert nevyhrává výběrová řízení díky Babišovi, žádá Bělobrádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Kontrola ukázala, že státní hmotné rezervy, kde chybělo třeba 700 tisíc litrů nafty, které tam fyzicky měly být, jsou velmi lukrativním artiklem, s nímž soukromé firmy velmi rády obchodují. Na správném čase naskladnění a vyskladnění zásob z rezerv můžete vydělat obrovské peníze,“ upozornil Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro týdeník Echo.

V souvislosti s tím se někdy zmiňuje firma Agrofert Andreje Babiše. „Ve státních rezervách máte palivo, obilí, maso. V tom všem Agrofert podniká. Proto jsem přesvědčen, že je potřeba, aby vládní monitorovací výbor vznikl a rozptýlil obavy ze střetu zájmů,“ vysvětluje šéf lidovců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

20:10 „Chcete se smířit? Nelezte druhému domů.“ Umělci udeřili na landsmanšaft

„Snaha dodatečně smiřovat, co je smířeno, se neodbytně vlamuje do otevřených dveří. Celá tato akce j…