Musíme mít odvahu mít vize, říká Herman. Českou kulturu chce otevřít světu

28.02.2014 12:58 | Zprávy
autor: mp

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) na společné tiskové konferenci s Jiřím Fajtem, budoucím ředitelem Národní galerie, zdůraznil, že si Fajta velmi váží. Následně se oba muži vyjádřili k budoucnosti galerie. Fajt v ní chystá nejednu změnu. Chce navíc přilákat sponzory. Ministr Herman také doufá ve více peněz pro kulturu, aby se tato složka společnosti mohla stát tváří, kterou se Česko bude prezentovat světu.

Musíme mít odvahu mít vize, říká Herman. Českou kulturu chce otevřít světu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Jsem opravdu rád, že jsme s panem ministrem zahájili rozhovory o směřování Národní galerie, protože bez této diskuse se nepodaří transformovat galerii do podoby, do které bych ji rád přivedl. K tomu svému nástupu bych chtěl říci, že to nebude až prvního července. Rád bych nastoupil dřív, ale konkrétní datum po mně nechtějte,“ žádal Fajt. Po celou dobu je připraven s ministrem detailně rozebírat své plány, a to v atmosféře vzájemné důvěry. Určitě ale nenastoupí již zítra, ani příští týden.

Fajt chystá strukturální i personální změny

Řešili spolu strukturu Národní galerie, nutnost její přeměny na veřejnoprávní instituci. Rozhodně ale nebyla řeč o šetření. „Pokud chceme dosáhnout nějaké kvality, tak ji jen těžko dosáhneme v provinčních podmínkách," zdůraznil budoucí ředitel. Na druhé straně si je vědom faktu, že finanční možnosti státní kasy jsou omezené

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…