Musíme se bránit proti nesmyslným zákazům, které se na nás valí. Senátor Červíček vysvětloval, proč chce do ústavy právo na zbraň

20.09.2019 9:01

Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý policejní ředitel a nyní senátor z ODS Martin Červíček, který by do ústavy rád dostal právo držet zbraň. Mluvil také o právu platit v obchodech hotově, a ne jen kartou.

Musíme se bránit proti nesmyslným zákazům, které se na nás valí. Senátor Červíček vysvětloval, proč chce do ústavy právo na zbraň
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bývalý policejní prezident, brigádního generál ve výslužbě Martin Červíček
reklama

„Ten návrh je připravený a já se chystám jej za skupinu senátorů podat,“ prozradil Červíček hned v úvodu rozhovoru s tím, že tímto bodem chce posílit právo bránit svůj život nebo život dalších ohrožených osob. Toto právo je v Česku nastaveno dobře a je třeba si ho ochránit. „I třeba proti nesmyslným zákazům a směrnicím a tak podobně,“ konstatoval Červíček pravděpodobně v narážce na směrnici EU, která má právo nosit zbraň významně omezit.

Podle Červíčka se musíme bránit před jakýmikoli zásahy do zbraňové legislativy, kterou má Česká republika dobrou.

„Já vám dám jiný příklad. V Rakousku chtějí uzákonit v ústavě právo na hotovostní platbu. Myslí si však někdo, že bude v dohledné době omezena? Nemyslí, ale je to reakce na něco, co by mohlo v budoucnu přijít,“ upozornil Červíček.  

Dnes žijeme v bezpečné zemi, ale Červíček upozornil, že to nemusí takto zůstat navěky. Pokud se bezpečnostní situace zhorší, bude dobře, když budou mít občané ústavní právo bránit lidský život se zbraní v ruce. A to i proti směrnici EU na regulaci zbraní, protože česká legislativa je víc než dostatečná. Podle Červíčka je naše zbraňová legislativa přímo výborná.  

Česká republika podala ve věci zbraňové směrnice žalobu, ale podle Červíčka pravděpodobně neuspějeme. „Já se bohužel obávám, že neuspějeme, protože v té politické rovině je pozdě,“ konstatoval host. Dodal však, že směrnici nebudeme muset implementovat do českého práva celou. Může stačit jen její část.

„Víte, čert vem směrnici o regulaci poloautomatických zbraní. Ale nebude někdo chtít tímto směrem pokračovat a regulovat i další zbraně?“ ptal se Červíček. Proto trvá na ukotvení toho specifického práva do ústavy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …