Muslim nemůže bít svoji ženu. Muži jsou vždy muži, bez ohledu na víru, pravila česká muslimka

20.01.2016 13:04

Muslimská publicistka Jana Al Oukla odsoudila v pořadu DVTV u moderátora Martina Veselovského útoky v Německu, které se odehrály na Silvestra. „V médiích je to strašně přehnané. Těch zpráv je mnoho,“ dodala však také.

Muslim nemůže bít svoji ženu. Muži jsou vždy muži, bez ohledu na víru, pravila česká muslimka
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

V Kolíně nad Rýnem podle ní poslední den roku selhali mimo jiné i policisté, zároveň také není možné házet všechnu vinu jen na uprchlíky a muslimy a spojovat situaci s migrací. „Četla jsem, že se jedná o marocký gang. Těch Syřanů, o kterých chceme mluvit a chceme navodit tu atmosféru, je v tom gangu minimum,“ doplnila, že není možné dělat žádné závěry.

Celý díl pořadu najdete ZDE.

Chybou evropských zemí podle Al Oukly je především, že nepředvídaly migrační krizi. „Turecko je kapacitně naplněné. Ti lidé jdou dál a půjdou dál. Čím více konflikt v Sýrii eskaluje, tím více budou přicházet,“ sdělila. „S tímto se už mohlo počítat před rokem, před dvěma, před třemi. Celá Evropa se navíc postavila proti uprchlíkům jinak než Německo a Švédsko. Myslím si, že kdyby byly nastavené podmínky ve všech zemích stejně, tak půjdou i jinam než do Německa,“ podotkla.

S uprchlíky dle jejího názoru samozřejmě přicházejí i lidé s kriminální minulostí. „Prchají i ti, kteří něco spáchali a bojí se například trestu,“ uvedla. „Při tom počtu uprchlíků, které Německo má, se to dá těžko zvládnout,“ dodala následně k silvestrovské noci a k sexuálním útokům Al Oukla. Souvislost s muslimským vyznáním však nevidí. „Je to dané výchovou, ano, i určitými tradicemi, ale i vzděláním, stykem s cizinci,“ podotkla. „Muži jsou vždy muži, bez ohledu na víru,“ řekla.  

Podle Al Oukly v případě, že budou fungovat bezpečnostní složky a budou příslušné tresty za činy zločinců, nemusíme se ničeho obávat. „Muslim nemůže bít svoji ženu,“ uvedla k islámu a jeho výkladům.

Nemůžeme však ani očekávat, že se všichni uprchlíci integrují, protože každý má jiný původ, vzdělání nebo sociální návyky. „V blízkovýchodních migrantech však takový problém nevidím. Vidím problém u těch, kteří neviděli cizince nebo nemuslima,“ podotkla. „Integrace pro mne znamená, že se zapojím do života, že dodržuji zákony a v podstatě žiji v té společnosti a nechávám si kulturní a tradiční zvyky, které nejsou v rozporu se zákonem,“ vysvětlila, co pro ni znamená integrace. Šátek či modlitba není podle ní nutnost k integraci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…