Muslimské školení mužstva: Hudba je zakázaná, odvádí od Alláha. Tancovat můžete, ale jen doma, když vás a vaše manželky nikdo nevidí

29.08.2017 3:35

Islámský indický kazatel Zakir Naik se ve videu, které se šíří skrz videokanál YouTube, vyjádřil k tomu, proč jsou hudba a tanec v islámském náboženství zakázané.

Muslimské školení mužstva: Hudba je zakázaná, odvádí od Alláha. Tancovat můžete, ale jen doma, když vás a vaše manželky nikdo nevidí
Foto: pixabay.com
Popisek: Islám - ilustrační foto

„Sestra se zeptala, proč je v islámu zakázána hudba a tanec. První proberu hudbu a pak tanec,“ uvedl Naik. „Co se týče hudby, náš úžasný prorok řekl: že obecně hudební nástroje jsou zakázány kromě výjimky – je povolen daf, to je jednostranný otevřený bubínek. Zbytek prorok zakázal, protože když si to zanalyzujete, tak to člověka svádí z víry,“ dodal Naik. 

„To je ten důvod, když slyšíme ty písně ve filmech, zjistíte, že v těchto filmových písních většina jejich slov je mimo realitu. Víte, jak hrdina řekne hrdince: Snesu Ti Měsíc, snesu ti hvězdy. My víme, že to není možné. Nikdo nemůže vzít Měsíc nebo hvězdy pro svého milence, ale my si to opakujeme, protože se nám to líbí,“ podotýká Naik kriticky.

Z toho důvodu podle jeho slov hudba skutečně svádí člověka pryč od Boha. Hudebním nástrojem je pak podle něj i hlas. „Pokud někdo recituje Korán a jeho hlas je dobrý? To je povoleno! Protože to člověka přivede k Alláhu. Doprovodné hudební nástroje v pozadí by ale vytvořily jinou atmosféru. Jinak zpěv sám o sobě – je to volitelné, ale jen pokud tě slova té písně přivedou blíže k Alláhu... Pokud vás hudební text vede pryč od Boha, tak i tato píseň je zakázána,“ sdělil. 

Následně se pak vyjádřil k tomu, proč je zakázán tanec. „Není žádný verš v Koránu, který by řekl, že tanec sám o sobě je zakázán, ale běžně, protože když lidé tancují, aby se ukázali druhým lidem, tak normálně, z hidžábových důvodů nechtěli bychom ukazovat své ženy, naše matky, sestry, dcery na pódiu a tisíce lidí, aby se na ně koukaly. Každá profese, která používá tělo jako show pro pobavení lidí – je to zakázáno,“ zmínil s tím, že tanec často porušuje islámské právo. „Jde to proti systému hidžábu,“ uvedl. 

„Protože milujeme naše ženy, proto je ochraňujeme a proto je nechceme ukazovat,“ zdůvodnil také zákaz tance Naik. „Proto všechny profese, které zahrnují zpěv na veřejnosti nebo tanec nebo modeling – tyto profese jsou pro ženy zakázány.“ 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…