Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...

07.09.2016 12:04

Moderátor Jan Kraus si po čase znovu pozval do svého pořadu slovenského zpěváka Jožo Ráže, který dovede upoutat nikoliv pouze svou hudební produkcí. Frontman skupiny Elán dokáže vzbudit rozruch také svými politickými názory, které se nebojí dávat otevřeně najevo. Takto se již kupříkladu vyznal z příchylnosti ke komunismu, obdivu k Rusku či zdrženlivosti v přijímání uprchlíků.

Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...
Foto: ReproFoto: DVTV
Popisek: Slovenský zpěvák Jožo Ráž

V lednu se Ráž odhodlaně postavil na stranu slovenského premiéra Roberta Fica v jeho odmítavém postoji k přijímání muslimských uprchlíků. „Nechci, aby se sem nahrnuli muslimové, kteří tady budou stavět mešity a rozkazovat mi. Ať zůstanou doma, ať se jim tam daří a klidně jim tam pomozme. Ale sami máme se sebou starostí dost,“ upozornil tehdy frontman Elánu v rozhovoru pro server Čas.sk.

O pár měsíců později se muzikant v rozhovoru pro DVTV neostýchal přiznat k příchylnosti ke komunismu. „Svým přesvědčením jsem komunista, i když jsem nikdy nebyl v žádné straně,“ uvedl Ráž, jemuž se dle vlastních slov nežilo v bývalém režimu až tak špatně.  

„Komunisti proti těm dnešním papalášům byli měkkoty. Co ukradli, není nic proti tomu, co se krade teď. Oni si sice přisvojili vše, co se dalo, ale to byly maličkosti. Proti tomu, co se teď krade, to byla sranda. Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim s tím, že lidé ho neunesli. Lidé jsou blbí, to je celé. Kapitalismus, to je cesta do pekla, protože to je honba za ziskem,“ řekl také.

Tamtéž přiznal, že raději než Ameriku má Rusko, které na rozdíl od mnoha jiných nepovažuje za hrozbu. „Rusko považuji za jistotu. Za zabezpečení toho, že tu máme ještě jakýs takýs klid a mír. Protože Rusko je šíleně dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci okolo. A všichni jsou proti nim,“ podotkl Ráž.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…