Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...

7.9.2016 12:04 odp.

Moderátor Jan Kraus si po čase znovu pozval do svého pořadu slovenského zpěváka Jožo Ráže, který dovede upoutat nikoliv pouze svou hudební produkcí. Frontman skupiny Elán dokáže vzbudit rozruch také svými politickými názory, které se nebojí dávat otevřeně najevo. Takto se již kupříkladu vyznal z příchylnosti ke komunismu, obdivu k Rusku či zdrženlivosti v přijímání uprchlíků.

Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...
Foto: ReproFoto: DVTV
Popisek: Slovenský zpěvák Jožo Ráž

V lednu se Ráž odhodlaně postavil na stranu slovenského premiéra Roberta Fica v jeho odmítavém postoji k přijímání muslimských uprchlíků. „Nechci, aby se sem nahrnuli muslimové, kteří tady budou stavět mešity a rozkazovat mi. Ať zůstanou doma, ať se jim tam daří a klidně jim tam pomozme. Ale sami máme se sebou starostí dost,“ upozornil tehdy frontman Elánu v rozhovoru pro server Čas.sk.

O pár měsíců později se muzikant v rozhovoru pro DVTV neostýchal přiznat k příchylnosti ke komunismu. „Svým přesvědčením jsem komunista, i když jsem nikdy nebyl v žádné straně,“ uvedl Ráž, jemuž se dle vlastních slov nežilo v bývalém režimu až tak špatně.  

„Komunisti proti těm dnešním papalášům byli měkkoty. Co ukradli, není nic proti tomu, co se krade teď. Oni si sice přisvojili vše, co se dalo, ale to byly maličkosti. Proti tomu, co se teď krade, to byla sranda. Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim s tím, že lidé ho neunesli. Lidé jsou blbí, to je celé. Kapitalismus, to je cesta do pekla, protože to je honba za ziskem,“ řekl také.

Tamtéž přiznal, že raději než Ameriku má Rusko, které na rozdíl od mnoha jiných nepovažuje za hrozbu. „Rusko považuji za jistotu. Za zabezpečení toho, že tu máme ještě jakýs takýs klid a mír. Protože Rusko je šíleně dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci okolo. A všichni jsou proti nim,“ podotkl Ráž.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…