Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...

07.09.2016 12:04

Moderátor Jan Kraus si po čase znovu pozval do svého pořadu slovenského zpěváka Jožo Ráže, který dovede upoutat nikoliv pouze svou hudební produkcí. Frontman skupiny Elán dokáže vzbudit rozruch také svými politickými názory, které se nebojí dávat otevřeně najevo. Takto se již kupříkladu vyznal z příchylnosti ke komunismu, obdivu k Rusku či zdrženlivosti v přijímání uprchlíků.

Muslimy tu nechci. Papaláši kradou. Raději Rusko než USA, řekl Jožo Ráž. A teď...
Foto: ReproFoto: DVTV
Popisek: Slovenský zpěvák Jožo Ráž

V lednu se Ráž odhodlaně postavil na stranu slovenského premiéra Roberta Fica v jeho odmítavém postoji k přijímání muslimských uprchlíků. „Nechci, aby se sem nahrnuli muslimové, kteří tady budou stavět mešity a rozkazovat mi. Ať zůstanou doma, ať se jim tam daří a klidně jim tam pomozme. Ale sami máme se sebou starostí dost,“ upozornil tehdy frontman Elánu v rozhovoru pro server Čas.sk.

O pár měsíců později se muzikant v rozhovoru pro DVTV neostýchal přiznat k příchylnosti ke komunismu. „Svým přesvědčením jsem komunista, i když jsem nikdy nebyl v žádné straně,“ uvedl Ráž, jemuž se dle vlastních slov nežilo v bývalém režimu až tak špatně.  

„Komunisti proti těm dnešním papalášům byli měkkoty. Co ukradli, není nic proti tomu, co se krade teď. Oni si sice přisvojili vše, co se dalo, ale to byly maličkosti. Proti tomu, co se teď krade, to byla sranda. Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim s tím, že lidé ho neunesli. Lidé jsou blbí, to je celé. Kapitalismus, to je cesta do pekla, protože to je honba za ziskem,“ řekl také.

Tamtéž přiznal, že raději než Ameriku má Rusko, které na rozdíl od mnoha jiných nepovažuje za hrozbu. „Rusko považuji za jistotu. Za zabezpečení toho, že tu máme ještě jakýs takýs klid a mír. Protože Rusko je šíleně dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci okolo. A všichni jsou proti nim,“ podotkl Ráž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …