Sám prezident Miloš Zeman před časem pro on-line deník Týden.cz jasně vyjádřil, že o muzeum Miloše Zemana nemá zájem a označil takový krok za papalášství. Zároveň podotkl, že žijícím osobnostem by se muzea stavět neměla.
Záporný postoj prezidenta ale Marku Semerádovi nevadí a domnívá se, že došlo k nedorozumění. Nemá jít o muzeum Miloše Zemana, ale o část expozice v muzeu významných rodáků. Nevylučuje však, že by se tak muzeum mohlo třeba jmenovat. Prezident je navíc čestným občanem města Kolína.
Nápad je náš, muzeum je naše, názor prezidenta není rozhodující
„Názor prezidenta chápu, ale není pro nás rozhodující. Z Kolína prostě pochází, nápad je náš, muzeum je naše, my máme určitou koncepci, která je turisticky zajímavá a určitě se nebudeme ptát na jeho názor. Nechtěli jsme ho potěšit, ani naštvat, on to samozřejmě musí odmítnout, jinak by se mu lidé smáli,“ řekl náměstek středočeského hejtmana Marek Semerád (ČSSD).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová