My tu nemáme 12 imigrantů, zase špatná informace... A není tu bezpečno! Okamura řádil v ČT. Redaktorka ho nemohla zastavit

7. 11. 2017 19:45

Předseda SPD Tomio Okamura zavítal do Interview ČT24. Usedl do křesla pro hosta a rozpovídal se o povolebních vyjednáváních. Udeřil na Piráty Ivana Bartoše, na premiéra Bohuslava Sobotku i na média, především vlastněná Zdeňkem Bakalou. Prozradil také, proč si myslí, že je v Česku mnohem víc uprchlíků, než se říká.

My tu nemáme 12 imigrantů, zase špatná informace... A není tu bezpečno! Okamura řádil v ČT. Redaktorka ho nemohla zastavit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Okamura přišel s návrhem, že by bylo možné převolit předsedu Poslanecké sněmovny, pokud by snad hrozilo, že bude v České republice vládnout kabinet Andreje Babiše bez důvěry celé čtyři roky. V tuto chvíli ale o tom nemá smysl debatovat. Podstatnější podle Okamury je, aby sněmovna začala fungovat a byl schválen rozpočet. „Teď potřebujeme odsouhlasit státní rozpočet a my chceme přidat důchodcům,“ zdůraznil Okamura.

Anketa

Má Zeman šanci vyhrát už v 1. kole?

90%
10%
hlasovalo: 19278 lidí

Poté přes televizní obrazovky poslal vzkaz Pirátům. SPD se odmítá účastnit jejich kulatého stolu. „My jsme poslali Pirátům jasný dopis, že na to jednání nepůjdeme, protože je to selektivní kulatý stůl. My jsme připraveni účastnit se jakýchkoliv jednání na půdorysu sněmovny, ale říkat dopředu, že ten na jednání ano a ten ne, to nám nepřijde v pořádku,“ kroutil hlavou Okamura.

To však nebyl jediný moment, v němž tvrdě reagoval na Piráty. Předseda Pirátů Ivan Bartoš v České televizi poznamenal, že nepovažuje Okamuru za politika, nýbrž za obchodníka, který neustále zvyšuje svoji cenu.  

„Já nevím, co to tady pan Bartoš vypráví za nesmysly. My jsme měli schůzku s Piráty, ale pan Bartoš na ni odmítl přijít. Asi z osobních důvodů. Možná by bylo dobré, kdyby se mě napřed zeptal, jaké máme záměry, tak se to ve slušné společnosti dělá,“ uvedl na adresu Bartoše host České televize.

SPD prý jde o to, aby mohla prosazovat svůj volební program, schválení zákona o obecném referendu, zákaz islámu a tak podobně. „My prosazujeme také odvolatelnost politiků, aby byli odvolatelní, jako je každý občan v zaměstnání,“ podotkl Okamura.  

Poté vysvětloval, proč hnutí ANO odmítá koalici s SPD. „Prý jsme podle médií extrémní. Já myslím, že je to nesmysl, protože to by pak bylo v České republice na půl milionu extrémních lidí,“ bránil se Okamura.

„A paní redaktorko, já nevím, jestli znáte definici slova extrémní. Je to ze slovníku naučných slov. Extrémní znamená, když někdo prosazuje jiný než většinový názor ve společnosti. Když prosazuje zákaz nezákonné migrace, když prosazuje přímou demokracii, když prosazuje zvýšení důchodů všem stejnou částkou, tak na tom přece není vůbec nic extrémního. Naopak extrémní je premiér Sobotka, který je proimigrační, přijímal tady migranty a tak dále a tak dále,“ rozjel se Okamura.

Moderátorka Witowská se poté Okamury zeptala, jak chce SPD zakazovat islám, pokud onen volební slib ještě platí, když náboženskou svobodu garantuje Ústava České republiky.

„Tak paní redaktorko, vy jste asi neměla dobrou přípravu, ale já vám to rád vysvětlím. My islám nevnímáme jako náboženství, ale jako nenávistnou ideologii srovnatelnou s nacismem. A jeho šíření v zákoně už zakázáno je. Už v roce 2003 Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku stanovil, že islámské právo šaría je součástí Koránu a Korán je nedílnou součástí islámu. Islámské právo šaría není slučitelné s demokratickými principy platnými v Evropě. Zakázat propagaci práva šaría v České republice... Automaticky by to znamenalo i zákaz mešit v České republice, což si myslíme, že je v pořádku,“ rozpovídal se Okamura.

Pak došlo na téma uprchlíků. „My tady nemáme 12 migrantů, to máte zase mylné informace. Jinak máme tady mimo kvóty mnoho a mnoho migrantů. Je to v rámci tisíců. Máme tady čtyři integrační centra v České republice. Zjistili jsme, že jsou tam přijímáni migranti a je jim udělován azyl mimo kvóty... Asi jste si také všimla, že ani vyspělé západní země nejsou schopni identifikovat, kdo je terorista a kdo ne. Proto my raději říkáme: nepřijímat raději vůbec žádné muslimské migranty,“ zdůrazňoval host.

Okamura zdůrazňoval, že se zhoršuje bezpečnostní situace v zemi. „Ta bezpečnostní situace se zhoršuje, jestli tady někdo lže a říká, že je tady bezpečno, tak já říkám, proč se tady objevují betonové zátarasy a proč tady chodí vojáci se samopaly,“ kroutil hlavou Okamura.

Téma islámu však ještě neopustil. Přidal příklad policejního zásahu v mešitě na Černém mostě před dvěma lety, kde je prý propagována kniha, ve které podporují zvěrstva. SPD trvá právě na zákazu islámu jako ideologie, aby bylo možné zastavit i tyto materiály se zvěrstvy, jak už je to ostatně možné v Německu. Česko je prý v této věci pozadu. „Tam se propaguje sekání rukou jako trest, tam se propaguje znásilňování devítiletých dívek po vzoru Proroka Mohameda. Mně je to odporné,“ řekl Okamura.

Witowská poté otevřela ještě dvě témata. Ubytovny pro sociálně slabé a anexi ukrajinského Krymu Ruskem.

„IDnes.cz přišel se zprávou, že váš poslanec Lubomír Volný vydělává na romských rodinách, které jsou závislé na příspěvcích na bydlení,“ poznamenala moderátorka. „Tak pan Lubomír Volný prošel už dvěma volbama. A je otázka, jestli má poslance hodnotit Babišův server iDnes.cz, nebo voliči. Já jsem se na to neptal. Mě žblebty a žvásty iDnesu nezajímají, protože já neznám prolhanější skupinu lidí, než jsou novináři, i když mezi nimi jsou slušní lidé. Kdybych věřil všemu, co píšou novináři, tak bych nemohl ráno ani vstát a podívat se do zrcadla. To bych tady snad ani nemohl chodit,“ kroutil hlavou Okamura.  

Witowská přidala ještě jeden případ, na který upozornily Hospodářské noviny. Deník informoval o tom, že někteří poslanci SPD uznávají anexi Krymu. A Okamura znovu vypěnil. „Dalším příkladem jsou Hospodářské noviny tuneláře Bakaly,“ rozesmál se Okamura. „Nedávejte mi tady už za příklad média tuneláře Bakaly, jako jsou Hospodářské noviny, Respekt, Aktuálně.cz a DVTV. Bakala mě nenávidí, protože opakovaně bojuji za lidi postižené kauzou OKD,“ řekl Okamura.

Posléze dodal, že respektuje výsledek referenda konaného na Krymu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…