My už ji nevidíme jako kancléřku, je to zločinec! Novinář si zajel popovídat do „enderákova“

11. 9. 2017 13:01

Server deníku Irish Times informuje o tom, že čtrnáct dní před volbami roste nespokojenost s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ovšem jen v bývalé komunistické části Německa.

My už ji nevidíme jako kancléřku, je to zločinec! Novinář si zajel popovídat do „enderákova“
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Německá kancléřka Angela Merkelová má problém. Východní Němci, kterým po čtyřicet let vládli komunisté, začínají mít své kancléřky plné zuby. Ačkoli sama pochází z bývalého východního Německa, zdejší obyvatelé mají pocit, že jim jejich kancléřka nerozumí. Lidé na východě mají strach z uprchlíků a nechápou, proč je vůči nim Merkelová tak otevřená.

„My už ji nevidíme jako kancléřku, je to zločinec,“ prohlásil bez obalu šestapadesátiletý Horst z Bitterfeldu, kde se daří protievropské a protiuprchlické Alternativě pro Německo (AfD). Horst patří mezi příznivce této strany a stejně jako politici AfD si myslí, že Merkelová neměla otevřít brány milionu uprchlíků.

Anketa

Který premiér země Visegrádu je nejlepší?

hlasovalo: 12720 lidí

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Merkelová cítí, že není na východě země tak populární, jak bývala dřív. Před lety byla vnímána jako žena z východního Německa, která prožila značnou část života v komunistickém státě a později dokázala usednout do křesla nejmocnějšího politika v již demokratickém Německu. Dnes už ale tento příběh neoslovuje každého. „Musím s tím žít, to je demokracie,“ okomentovala měnící se nálady na východě německá kancléřka.

Je to zklamaná láska, popsal vztah východních Němců vůči své krajance politolog z Technické univerzity v Drážďanech Werner Patzelt. „A všichni víme, že zklamaná láska může vést k těm nejhorším emocím,“ dodal. Dřív lidé na východě věřili, že je Merkelová rozumná, teď se jim ale začíná zdát, že už je odtržená od reality a stejně jako zbytek elity v Berlíně neví, co se lidem skutečně honí hlavou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úder Magdě Vášáryové: Kopec srandy s ňou bolo. Postrižiny. Robíš hanbu celému Slovensku. Podgurážená výčapníčka

9:28 Úder Magdě Vášáryové: Kopec srandy s ňou bolo. Postrižiny. Robíš hanbu celému Slovensku. Podgurážená výčapníčka

Slovenský poslanec za SMER-SD Luboš Blaha se vyjádřil k herečce a diplomatce Magdě Vášáryové. Ta v m…