My vám to spočítáme. Gazdíka a další zavalila tuna stížností na církevní miliardy

09.08.2012 7:51

ParlamentníListy.cz jak první informovaly o e-mailové kampani proti církevním restitucím, která byla spuštěna na stránkách Hnutí za přímou demokracii. Prostřednictvím webového formuláře hnutí mohli lidé zaslat poslancům a senátorům dopis, ve kterém je vyzývají, aby současnou podobu zákona na podzim nepodpořili a aby vyvolali k církevním restitucím celostátní referendum.

My vám to spočítáme. Gazdíka a další zavalila tuna stížností na církevní miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Hnutí navrhlo, aby se občané připojili ke standardizovanému e-mailu v tomto znění: Poslanci a senátoři vládní koalice, jako občan(ka) České republiky zásadně nesouhlasím se současnou podobou zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Vyzývám vás proto, abyste hlasovali proti jeho přijetí a rozhodnutí o církevních restitucích přenechali přímo občanům této země vyhlášením celostátního referenda o církevních restitucích.“

„Na podzim se s velkou pravděpodobností projednávání zákona vrátí do Poslanecké sněmovny, takže lidé mají dostatek času k vytvoření silného tlaku na poslance,“ řekl k tomu tehdy pro ParlamentníListy.cz mluvčí Hnutí Milan Valach.

Následně na facebooku vyzýval občany, aby přestali naříkat a začali jednat. „Ať vidí, že v příštích volbách, již na podzim, jim to spočítáme,“ burcoval. Hnutí již dříve odsoudilo vyrovnání s církvemi a podpořilo spisovatelku Lenku Procházkovou, která na vládu a kardinála Dominika Duku podala trestní oznámení.

Hnutí se již pro ParlamentníListy.cz chlubilo, že jeho akce vyvolala velký ohlas. Nyní mu dali za pravdu i sami koaliční poslanci, kteří si pro server Aktuálně.cz stěžovali, že jim mailové schránky zaplavují tisíce spamů.

„Jen za hodinu jich přišlo kolem dvou set padesáti. Prostě to vypadá, že je to jen mechanizované,“ sdělil pro Aktuálně.cz předseda poslanců TOP 09 Petr Gazdík. Jeho postoj to však prý nezměnilo, spíše naopak utvrdilo. Jeho kolegyně Helena Langšádlová tuto záplavu e-mailů rovnou označila za kyberšikanu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…