Mynář podal majetkové přiznání, píše server

22. 5. 2015 18:33

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář otočil. Tvrdí, že majetkové přiznání podal již v červnu roku 2014. S tím však přišel až ve chvíli, kdy na něj začala tlačit radnice v Uherském Hradišti. Takovým případům chce předcházet novela zákona od Jiřího Dienstbiera. Informoval o tom server Aktuálně.cz

Mynář podal majetkové přiznání, píše server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář

Kancléř Vratislav Mynář změnil přístup. V reakci na hrozbu pokuty od Městského úřadu v Uherském Hradišti se vyjádřil, že majetkové přiznání již podal, akorát ho dal řediteli legislativního odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Městský úřad v Uherském Hradišti odmítl poskytnout médiím vyjádření s tím, že jej poslal panu Mynářovi. Ten se vyjádřil, že jej na základě rozhodnutí úřadu pokuta nečeká.

Celý text zde

V následujících dnech předloží Jiří Dienstbier vládě novelu zákona, která má upřesnit, kdo všechno z prezidentské kanceláře má odevzdávat majetková přiznání.

Podle Dienstbiera by tak měl činit každý, kdo má pravomoci dělat větší finanční operace či rozhoduje o veřejných zakázkách. Novela dále obsahuje i zavedení registru pro majetková přiznání všech našich politiků. Zároveň by měla zvednout pokuty za jejich nesprávné provedení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otázky mají informace, co má prezident v plánu, ohlásil dramaticky Moravec. Když to slyšel profesor Fiala, byl zděšen

13:59 Otázky mají informace, co má prezident v plánu, ohlásil dramaticky Moravec. Když to slyšel profesor Fiala, byl zděšen

V neděli v poledne uvítal v Žižkovské věži moderátor Václav Moravec předsedu ODS Petra Fialu, předse…