NATO nám namazalo med kolem huby a teď žebrá o prachy, rozčílil se publicista

11.04.2014 9:11

Publicistovi Ondřeji Mrázkovi se otevírá kudla v kapse, když vidí kroky hlavního velitelství Severoatlantické aliance. Reaguje tak v souvislosti s návštěvou generálního tajemníka NATO Rasmussena v Česku, kdy jsme si vyslechli, jak je česká armáda v žalostném stavu. Nejdříve nám prý namazal med kolem huby, že jsme dobří spojenci, aby nás záhy požádal o další peníze na válku.

NATO nám namazalo med kolem huby a teď žebrá o prachy, rozčílil se publicista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Piloti jdou ke stroji

Tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen při návštěvě Česka kriticky ohodnotil schopnosti Česka přispívat ke společné bezpečnosti. Pokud prý nepřidáme peníze na armádu, v případě skutečné války nebudeme alianci příliš platní. „Je to trochu jako z Gogolova Revizora. Absurdita o nic menší, rozdíl je jen v tom, že ten současný revizor nepřijel z Petrohradu, ale z hlavního velitelství Severoatlantické aliance,“ píše publicista Mrázek.

Podle něj se za slovy Rasmussena skrývalo následující sdělení: „My válčíme za dobro proti zlu, tak si musíte utáhnout opasky a pustit ještě nějaký ten chlup.“ Ne náhodou má podle Mrázka NATO v čele generálního tajemníka. „Něco mezi generálem a tajemníkem. Už při tom neslavně proslulém slovním spojení se mi otevírá kudla v kapse,“ píše.

Není to podle něj tak dávno, co přijížděli za stejným účelem maršálové Varšavské smlouvy, abychom dali více peněz na armádu, abychom bojovali za mír. Teď je to podle něj totéž, jenom v modrém světle. „Kouzelné slovíčko mír nahradilo kouzelné slovíčko demokracie,“ míní publicista s tím, že obojí to jsou jen směšné zástěrky pro ždímání peněz z našich kapes na zbytečné války.

Vše k tématu Ukrajina ZDE

Rasmussen prý řečnil, až se z něj prášilo. Jenže tím akorát vytloukl klín klínem. Mrázek píše o varovném déjà vu, jak všichni čeští politici tancují a poskakují, jak jim generální tajemník „všemocné aliance v roli Gogolova revizora píská“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …