NKÚ dostane v příštím roce v rozpočtu o 200 milionů méně

15.05.2019 12:03

Nejvyšší kontrolní úřad by měl mít v rozpočtu na příští rok 690 milionů korun. Proti letošnímu schválenému rozpočtu je to snížení o 204 milionů korun. Informuje o tom ČTK.

NKÚ dostane v příštím roce v rozpočtu o 200 milionů méně
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Pokles plánovaných výdajů souvisí s výstavbou nového sídla úřadu, který dosud sídlí v pronajatých prostorách. Letos má úřad na výstavbu 306 milionů korun a pro příští rok jen 32 milionů. Návrh rozpočtu úřadu dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor.

Na vybavení nového sídla počítá úřad se 60 miliony korun. Celkem by si tak příprava nového sídla měla vyžádat přes 92 milionů. Ministerstvo financí doporučilo výboru vyslovit s návrhem rozpočtu souhlas. Úřad bude v příštím roce ze svého rozpočtu hradit například kongres evropské organizace nejvyšších kontrolních institucí EUROSAI. Poté se na tři roky ujme předsednictví v této organizaci. Loni hospodařil NKÚ s 576 miliony korun.

Nejvyšší kontrolní úřad je nezávislá ústavní instituce, která prověřuje hospodaření se státním majetkem a plnění státního rozpočtu. Kontrolu hospodaření jiných subjektů než státu, tedy i obcí a krajů, může podniknout v případě, kdy hospodaří se státním majetkem. Sněmovna nyní projednává návrhy, které mají kontrolní pravomoci úřadu rozšířit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…