Na Hradě budou ústavní činitelé ladit zahraniční politiku

10.10.2019 6:26 | Zprávy
autor: čtk

Nejvyšší ústavní činitelé se dnes na Pražském hradě sejdou na koordinační schůzce k české zahraniční politice. Budou se zabývat zejména návrhem prezidenta Miloše Zemana na oduznání samostatnosti Kosova. Proberou také vztah Česka k Číně a dalším asijským zemím nebo aktuální politické otázky Evropské unie.

Na Hradě budou ústavní činitelé ladit zahraniční politiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

 

První části schůzky se zúčastní kromě Zemana také premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Později se k nim připojí ministr vnitra Jan Hamáček, zahraničí Tomáš Petříček (oba ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Budete někoho žalovat?

Je podle vás obsah, kterým byly někteří žáci testováni žalovatelný? Tvrdíte, že pracujete na právním stanovisku, zajímal by mě přesně jeho význam, přínos, protože to, co se stalo je opravdu hodně za hranou a nechápu, že k tomu vůbec mohlo dojít. Taky bych nerad, aby se situace opakovala.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

4:44 Macinka odpojil ,,bankomat”, který vydal 34 milionů

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) o sobě tvrdí, že „plní roli hlídacího psa české zahraniční pol…