Na Seznamu vědí. Rozkol v ČSSD... A jak je na tom Hamáček?

22.08.2019 15:48

O situaci v ČSSD, kdo je s kým a kdo stojí proti komu, píše server Seznam Zprávy. Strana totiž zažívá poměrně velký vnitřní rozkol kvůli hledání ministra kultury a také kvůli otázce setrvání ve vládě.

Na Seznamu vědí. Rozkol v ČSSD... A jak je na tom Hamáček?
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

V pátek se pak uskuteční předsednictvo ČSSD, které bude podle zdrojů obeznámených se situací jedním z těžších. „Obecně se očekává, že jméno Lubomíra Zaorálka celou situaci zklidní,“ uvádí však zdroj. Politický matador Zaorálek má rozhodně lepší pozici než místopředseda ČSSD Michal Šmarda, jenž svou nominaci stáhl začátkem týdne.

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

6%
94%
hlasovalo: 21119 lidí

Svým krokem Šmarda překvapil ty, kteří si mysleli, že díky sporu o jeho pozici by mohla ČSSD odejít z vlády. Někdejší místopředseda strany Milan Chovanec v protivládní rétorice pokračoval i po Šmardově odchodu, naopak Praha se stáhla a se Zaorálkem souhlasila. Předseda strany Jan Hamáček si pak za své kroky dokonce vysloužil výzvu k rezignaci z krajské organizace v Ústí nad Labem. 

A ještě neshoda: Prezident Miloš Zeman sice naznačoval, že by rád viděl na postu ministra kultury poslance a starostu Náchoda Jana Birkeho, ale podle zdroje Lidového domu by jeho jméno ve straně průchodné nebylo. 

Původní text ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…