Na Slovensku se s tím přestali párat: Devět a jedenáct let pro bývalé ministry

15.11.2018 19:11

Za machinace při miliardovém tendru uložil dvěma slovenským exministrům slovenský Nejvyšší soud vysoké tresty. Mají si odsedět devět a jedenáct let. Proti tomuto rozhodnutí soudu se již nelze odvolat. Jde vůbec o první takový případ, v němž soud bývalé ministry pravomocně potrestal, informoval server Novinky.

Na Slovensku se s tím přestali párat: Devět a jedenáct let pro bývalé ministry
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto

Za korupci při zadávání veřejných zakázek a zneužití pravomocí veřejného činitele. poslal na jedenáct let slovenský Nejvyšší soud za mříže bývalého ministra výstavby a regionálního rozvoje Mariána Janušeka. Na devět let pak jeho nástupce Igora Štefanova. Zároveň musí oba odsouzení zaplatit pokutu ve výši třiceti tisíc eur, v přepočtu 780 tisíc korun. A pět let po propuštění se nesmějí ucházet o funkci ve státní správě.

Již v roce 2007 za první vlády Roberta Fica tito ministři za Slovenskou národní stranu (SNS) vypsali tendr na poradenské a právní služby při čerpání eurofondů. A to v hodnotě v přepočtu 3,6 miliardy korun tak, že ho vyvěsili na nástěnku umístěnou na chodbě ministerstva.

To však bylo podle soudu v rozporu se zákonem. Nabídku pak zaslalo pouze jedno konsorcium, které následně výběrové řízení také vyhrálo. I když byl nakonec tendr záhy zrušen, konsorcium blízké tehdejšímu šéfovi SNS Jánu Slotovi na něm ale podle médií i tak stačilo vydělat v přepočtu osmasedmdesát milionů korun.

Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

10:55 Klaus st.: Majdan na Václavském náměstí! Nelze mlčet. Děsí mě to

Jako „pokus o pražský majdan“ nazval někdejší prezident Václav Klaus demonstrace na Václavském náměs…