Na Ukrajině jsou ruské jednotky? Analytik dokonce ví, které

11.03.2015 14:04

Igor Suťagin pro britský Royal United Services Institute zpracoval studii o ruských jednotkách zapojených do války na Ukrajině. České shrnutí o ruských vojácích na Ukrajině, kteří umírají v boji proti vládním jednotkám z Kyjeva, přinesly Britské listy. Jasně se ukazuje, že Rusové na území cizího státu operují a pravděpodobně hned tak operovat nepřestanou.

Na Ukrajině jsou ruské jednotky? Analytik dokonce ví, které
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

Pokud někdo tvrdí, že ruské pravidelné vojenské jednotky na Ukrajině nejsou, lže. V době obsazování ukrajinského Krymu jich ještě nebylo tolik, ale v době Vánoc 2014 už šlo o bezmála deset tisíc mužů, kterým prý navíc stáli v zádech další zvláštní jednotky, Ty prý měli postřílet muže před nimi, pokud by snad chtěli prchnout.

„Suťagin zmiňuje jasné známky opotřebení ruských jednotek dlouhodobým bojovým nasazením proti Ukrajině. Vojákům jsou v některých případech nuceně prodlužovány smlouvy, z vojáků základní služby se dekrety velitelů stávají "profesionálové". Dzeržinského divize jednotek ministerstva vnitra byla nasazena u Debalceva a Mariupolu v klasickém stylu proslulých jednotek NKVD střílejících "dezertéry" ustupující z fronty (nebo chcete-li, ve stylu někdejších iráckých Republikánských gard). Dzeržinského divize takto zasáhla proti ruským pravidelným jednotkám nejméně v pěti případech a o dalších informují jednotky nepravidelné,“ poznamenává Karel Dolejší na Britských listech.

Celý text naleznete ZDE

Po skončení zimy není vyloučeno, že kombinované ruské síly v podobě motostřeleckých jednotek, výsadkářů a tak podobně, budou stát v čele pravděpodobného útoku na Mariupol. Půjde o ruské vojáky z různých koutů země různým zaměřením, které mohou ovládnout nemalou část Ukrajiny, možná až po Dněpr. Otázkou ale je, zda pak Rusové zvládnou takto rozsáhlé území efektivně okupovat. I Američané v Iráku totiž zjistili, že obít území je jedna věc a udržet nad ním kontrolu je věc zcela jiná. Zpravidla je mnohem náročnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel byl renesanční člověk! Udělal pro nás mnoho, říká mladá fotografka

15:25 Havel byl renesanční člověk! Udělal pro nás mnoho, říká mladá fotografka

Fotografka Eliška Podzimková se narodila až v roce 1992, takže sametovou revoluci nezažila. Přesto j…