Na Ukrajině teče krev, stěžuje si Rusko na informační blokádu Západu

04.05.2014 19:24

Podle ruského ministerstva zahraničí dochází k informační blokádě Západu vůči zprávám z Ukrajiny. Dochází zde prý k prolévání krve nevinných lidí, o které se kvůli této blokádě nemluví.

Na Ukrajině teče krev, stěžuje si Rusko na informační blokádu Západu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny
reklama

Západní média často ignorují nebo zpracovávají s odstupem ruské verze o vyostření sporu na východě Ukrajiny. „O jaké svobodě slova a tisku je v takových podmínkách možné mluvit?" ptá se proto ruské ministerstvo zahraničí. Podle něj dochází k informační blokádě Západu.

Ruská státní televize hovoří o fašistických a nacistických pogromech, které prý řídí ukrajinští ultranacionalisté. Podle agentury ITAR-TASS se „kyjevská klika" svýma rukama po lokty topí v krvi a pokojné obyvatelstvo je nuceno vzít do ruky zbraň, aby ochránilo holé životy.

Naopak většina západních či ukrajinských médií podle agentury ČTK píše o operacích po zuby ozbrojených a dobře vycvičených proruských radikálů, kteří těžkými zbraněmi ostřelují ukrajinské vrtulníky a palebné posty při okupovaných městech hájí střelbou ze samopalů a granátometů.

Ruská diplomacie proto na tyto informace zareagovala dalším prohlášením. „Rusko žádá, aby příslušné instituce Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Rady Evropy okamžitě a objektivně zhodnotily situaci na Ukrajině," uvedlo ministerstvo zahraničí. „Cožpak ani v kruzích OBSE nikdo neví, že na Ukrajině teče krev a střílí se do nevinných lidí?" ptá se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

14:20 Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

Andreje Babiše podle všeho odmítli v Třeboni obsloužit. Trhovec řekl, že premiéra nenávidí a nic mu …