Na Ukrajině teče krev, stěžuje si Rusko na informační blokádu Západu

04.05.2014 19:24

Podle ruského ministerstva zahraničí dochází k informační blokádě Západu vůči zprávám z Ukrajiny. Dochází zde prý k prolévání krve nevinných lidí, o které se kvůli této blokádě nemluví.

Na Ukrajině teče krev, stěžuje si Rusko na informační blokádu Západu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest na podporu Ukrajiny

Západní média často ignorují nebo zpracovávají s odstupem ruské verze o vyostření sporu na východě Ukrajiny. „O jaké svobodě slova a tisku je v takových podmínkách možné mluvit?" ptá se proto ruské ministerstvo zahraničí. Podle něj dochází k informační blokádě Západu.

Ruská státní televize hovoří o fašistických a nacistických pogromech, které prý řídí ukrajinští ultranacionalisté. Podle agentury ITAR-TASS se „kyjevská klika" svýma rukama po lokty topí v krvi a pokojné obyvatelstvo je nuceno vzít do ruky zbraň, aby ochránilo holé životy.

Naopak většina západních či ukrajinských médií podle agentury ČTK píše o operacích po zuby ozbrojených a dobře vycvičených proruských radikálů, kteří těžkými zbraněmi ostřelují ukrajinské vrtulníky a palebné posty při okupovaných městech hájí střelbou ze samopalů a granátometů.

Ruská diplomacie proto na tyto informace zareagovala dalším prohlášením. „Rusko žádá, aby příslušné instituce Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Rady Evropy okamžitě a objektivně zhodnotily situaci na Ukrajině," uvedlo ministerstvo zahraničí. „Cožpak ani v kruzích OBSE nikdo neví, že na Ukrajině teče krev a střílí se do nevinných lidí?" ptá se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …