Na českém zastupitelském úřadě v Kyjevě zůstává 29 lidí, hlásí úřad covid pozitivního Lipavského

14.02.2022 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Na zastupitelském úřadě v Kyjevě zůstává 29 lidí, poslední rodinní příslušníci diplomatů českého velvyslanectví v Kyjevě odjedou dnes večer. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Ministerstva zahraničí Lenka Do.

Na českém zastupitelském úřadě v Kyjevě zůstává 29 lidí, hlásí úřad covid pozitivního Lipavského
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

O stažení rodinných příslušníků kvůli stupňování hrozby ruské vojenské agrese proti Ukrajině informovalo ministerstvo v sobotu. V případě zhoršení situace přijme další opatření.

„Naši zaměstnanci konzulární služby v Kyjevě pracují i o víkendu, aby dokončili proces již udělených víz. Pracují v mimořádném režimu pro případ, že by bylo nutné omezit jejich počty z bezpečnostních důvodu," uvedla mluvčí.

Česká diplomacie znovu varovala před cestami na Ukrajinu kvůli napjaté situaci na hranicích s Ruskem. Českým občanům, kteří již v zemi jsou, doporučuje, aby zvážili opuštění Ukrajiny. Pokud k tomu budou chtít využít letecké dopravy, měli by tak učinit bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb aerolinek. Lidé, kteří se rozhodnou na Ukrajině zůstat, by měli podle doporučení Černínského paláce dbát maximální opatrnosti a pro případ nouze mít připravený plán evakuace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Co s tím hodláte dělat?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svobodni-Tajne-nakupy-za-penize-danovych-poplatniku-792807 Souhlasím s vámi, ale má někdo šanci něco změnit? Je pravda, že si ta komise dělá pořád co chce a mám dojem, že nikdo nemá šanci to vlastně ovlivnit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

14:35 „Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

Hosty druhé hodiny nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Patrik Nacher (ANO), Miro…