Na hospodářskou soutěž bude dohlížet Mlsna. Nečasova exministra dnes jmenoval Zeman

1. 12. 2020 16:22

Novým šéfem antimonopolního úřadu je Petr Mlsna. Dnes jej do této funkce jmenoval prezident Miloš Zeman. Píše o tom server ČT24.cz.

Na hospodářskou soutěž bude dohlížet Mlsna. Nečasova exministra dnes jmenoval Zeman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr Nečasovy vlády Petr Mlsna(vlevo)
reklama

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže má nového předsedu. Do funkce uvedl prezident Miloš Zeman Petra Mlsnu. Ten dříve působil jako náměstek ministra vnitra, byl také někdejším ministrem Nečasovy vlády. Dosavadní předseda úřadu Petr Rafaj skončil k dnešnímu dni, a to předčasně. 

Mlsna se již nechal slyšet, že plánuje některé změny ve fungování instituce. Mimo jiné chce obnovit důvěryhodnost úřadu, slíbil i intenzivnější komunikaci s protikorupčními organizacemi i médii a veřejností.

Úřadu se ujme zítra. Prezident dnes Mlsnovi popřál, aby se nenechal ve funkci odradit – a to „nejrůznějšími lobbisty“. Ti podle prezidenta za ním budou chodit jeden za druhým a budou jej přesvědčovat o poznané pravdě. „Poznaná pravda je vaše,“ nechal se slyšet prezident. 

Rafaj stál v čele ÚOHS druhé období, šestiletý mandát by mu vypršel v červenci příštího roku a podle zákona už potřetí být jmenován nemohl. K Rafajovu odvolání však vyzývaly neziskové organizace na jednání protikorupční rady vlády a také Ústecký či Liberecký kraj.

O návrhu na Rafajovo odvolání pak jednali i premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na schůzce s prezidentem počátkem září. Zeman se posléze s Rafajem sešel, výsledek schůzky ale Hrad nekomentoval. Rezignaci následně předal Rafaj 7. října v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tibet ano, duha ano, Izrael ne. Vlajkový král Hřib to schytává

12:57 Tibet ano, duha ano, Izrael ne. Vlajkový král Hřib to schytává

V reakci na eskalující ozbrojený konflikt mezi Izraelem a hnutím Hamás vyvěsily v uplynulých dnech P…