Na kontu pro rodiny padlých vojáků je téměř osm milionů korun

17.08.2018 13:47

Na kontu mimořádné sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů korun. ČTK to dnes sdělil Jindřich Plescher z tiskového oddělení generálního štábu. Od čtvrtečního dopoledne tak ve sbírce Vojenského fondu solidarity přibylo zhruba 900.000 korun.

Na kontu pro rodiny padlých vojáků je téměř osm milionů korun
Foto: Armáda ČR
Popisek: Vojáci se v Afghánistánu loučili s padlými spolubojovníky

Pomoct rodinám trojice padlých vojáků se chystají také chrudimští výsadkáři, kteří na začátku září uspořádají tradiční charitativní běh. Vybrané peníze pošlou na konto sbírky, uvedla Tereza Mrkvičková z Vojenského fondu solidarity.

Na konto Vojenského fondu solidarity číslo 44665522/0800 s variabilním symbolem 918 mohou lidé posílat peníze do konce srpna. Využít také mohou dárcovské SMS na číslo 87777. Její znění zadají podle toho, jakou částku se rozhodnou věnovat, tedy buď DMS VFS 30, DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90. Zástupci fondu již dříve uvedli, že peníze posílají soukromé osoby, firmy, sportovní kluby i samotní vojáci.

Sbírkou lidé pomáhají rodinám vojáků Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří padli 5. srpna v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Stovky lidí se v úterý a ve čtvrtek v Chomutově a v Hluboké nad Vltavou rozloučily s Marcinem a Benešem. Pohřeb Štěpánka se koná dnes.

Pomoci rodinám padlých chtějí i vojáci 43. výsadkového praporu z Chrudimi. V sobotu 1. září uspořádají v Klášterních zahradách v Chrudimi charitativní běh, který pořádají každoročně od roku 2014, kdy v Afghánistánu při sebevražedném útoku zemřelo pět českých vojáků. Většina z nich patřila právě k chrudimským výsadkářům. „Výše startovného placeného na startu je dobrovolná, veškeré vybrané prostředky budou převedeny na mimořádnou sbírku Vojenského fondu solidarity," uvedla Mrkvičková. Organizátoři kromě samotného běhu slibují bohatý program pro rodiny s dětmi nebo ukázky výsadkářů včetně seskoku na historických typech padáků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

18:52 Bordel v ČT? Je jasno. Nahrávka, na kterou se čekalo. „Lidé ČT věří a mají ji rádi,“ padlo na ní

V Poslanecké sněmovně se v týdnu konal seminář k financování České televize. Za zavřenými dveřmi se …