Na plynárenské konferenci dnes vystoupí Klaus a Clinton

24.05.2012 7:51

Na Pražském hradě dnes začne mezinárodní konference o plynárenství Energy Gas Storage Summit 2012. Vystoupí na ní prezident Václav Klaus, ministři české vlády, expremiér Jan Fischer a večer při neveřejném programu promluví i bývalý prezident Spojených států Bill Clinton.

Na plynárenské konferenci dnes vystoupí Klaus a Clinton
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus
reklama

Konference se účastní zástupci předních českých a evropských energetických firem. Organizátorem je energetická skupina CE Group, která buduje plynový zásobník na místě uranového dolu Rožná a plánuje také postavit plynovod Mozart mezi Českem a Rakouskem.

Na konferenci se bude hovořit hlavně o dodávkách plynu do Evropy a o budování nových plynovodů Nabucco a South Stream. Účastníci se budou také zabývat možnostmi využití zkapalněného zemního plynu a potenciálem těžby břidlicového plynu v Evropě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …