Na ruské straně je snaha válčit. Rusko potlačuje práva. V ČT se střetl rusobijec Gabal s komunistou

13.07.2017 22:52 | Zprávy

Čtvrteční Události, komentáře ČT se zaměřily na summit EU a Ukrajiny týkající se chystaného dovršení asociační dohody. Hosty byli poslanec Leo Luzar (KSČM) a poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal.

Na ruské straně je snaha válčit. Rusko potlačuje práva. V ČT se střetl rusobijec Gabal s komunistou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

„Nalijme si čistého vína,“ zahájil debatu komunista Leo Luzar. „Minské dohody nedodržuje ani jedna strana. Nejdříve se měly zastavit boje, pak vzniknout demilitarizační pásmo a Ukrajina měla následně získat kontrolu vlastního území,“ uvedl. Problémem je podle Luzara to, co aktuálně probíhá na Ukrajině, a vztah EU k Ukrajině. Ukrajina podle Luzara totiž má dosáhnout určitého pokroku v rámci asociačního procesu s EU. „Ukrajině se nepodařilo dosáhnout některých věcí, které tam byly,“ sdělil Luzar.

Do diskuse se zapojil velký kritik Ruska Ivan Gabal. Krach dohody týkající se Ukrajiny. Dohoda se týkala toho, zda Ukrajina směřuje, či ne směrem k EU. „Ukrajina udělala velký pokrok a od září startuje asociační dohodu,“ řekl. „Posun na Ukrajině je výrazný, ale celá státní správa prochází reformou. Srovnáme-li Ukrajinu s Ruskem, Ukrajina se přiblížila Evropě,“ sdělil. „Ukrajina udělala hodně. To, že dosáhli bezvízového styku, je projev velké důvěry EU,“ uvedl.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: maz

Julie Smejkalová byl položen dotaz

Vážená slečno poslankyně,

on to byl pan Okamura, kdo nelegálně nechal zablokovat nepohodlné weby? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To tu vládne prezident? Zle po setkání na Hradě

19:40 To tu vládne prezident? Zle po setkání na Hradě

Jednání Andreje Babiše s prezidentem Petrem Pavlem o programovém prohlášení vlády vyvolalo ostré rea…