Na útok Merkelová doplatí. Je to její noční můra, píše Spiegel

21.12.2016 6:47

Server německého týdeníku Der Spiegel přináší na své anglicky psané odnoži článek o tom, že útok v Berlíně může mohutně otřást německou politikou. Může jít doslova o německou noční můru a speciálně o noční můru německé kancléřky Angely Merkelové, protože i bavorský premiér Horst Seehofer prý kancléřce takřka vyhlásil válku.

Na útok Merkelová doplatí. Je to její noční můra, píše Spiegel
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Podle agentury Reuters se k pondělnímu útoku v Berlíně přihlásil v úterý Islámský stát. Ať už šlo o útok této teroristické organizace nebo jen jednotlivce, který se mohl ideologií Islámského státu pouze inspirovat, jde o strašlivý čin, který může hrozivě otřást německou politikou. Tento akt představuje noční můru především pro současnou německou kancléřku Angelu Merkelovou.

„Letní útoky ve Würzburgu a Ansbachu byly jen předzvěstí pondělní krvavé lázně,“ píše k útoku na vánoční trhy v Berlíně server. „Merkelová si byla vědoma, že k něčemu podobnému může dojít, ale to nezmírňuje šok z tohoto činu,“ doplňuje server. Merkelová po útoku prohlásila, že se Němci nesmějí nechat zastrašit, ale zároveň konstatovala, že celá země cítí hluboký smutek.

Celý komentář najdete zde.

„V úterním prohlášení k činu Merkelová pronesla slova, která měla zaznít. Vyjádřila soustrast obětem a jejich rodinám, za odvedenou práci poděkovala záchranářům, konstatovala, že pevně věří v práci vyšetřovatelů, a oznámila, že pachatelé by měli být odpovídajícím způsobem potrestáni,“ pokračuje v popisu situace server Der Spiegel. Kancléřka tak dala najevo, že cítí bolest za oběti útoku, ale zároveň ukázala, že se nedá zlomit.

Jenže to nemusí stačit a kancléřka to prý velmi dobře cítí. Proto ve svém prohlášení také konstatovala, že považuje za odporné, pokud se ukáže, že za útokem stojí uprchlík, který hledal v Německu azyl. Merkelová velmi dobře ví, že je německá společnost rozdělená. Proto také požádala Němce, aby svůj hněv a smutek neobraceli vůči všem uprchlíkům, kteří nic nespáchali.

Seehofer prakticky vyhlásil Merkelové válku, píše server

Bavorský premiér a předseda CSU – sesterské vládní strany CDU – Horst Seehofer v minulosti kritizoval vstřícnou politiku kancléřky vůči migrantům. A slova, která pronesl po útoku v Berlíně, se podle serveru prakticky rovnala vyhlášení války Angele Merkelové. „Musíme přehodnotit a upravit naši imigrační a bezpečnostní politiku. Dlužíme to obětem, jejich rodinám a vůbec všem lidem,“ prohlásil Seehofer, který tak Merkelové vyslal důrazný vzkaz.

Bavorského premiéra k těmto slovům mohla vést i obava z možného rostoucího vlivu Alternativy pro Německo (AfD), která vystupuje důrazně proti uprchlíkům. Tyto obavy prý nemá jen CSU, ale také někteří členové mateřské strany Merkelové, CDU.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně bylo populistického na návrhu ANO zmrazit platy politiků?

Protože nyní už to chcete taky, když vás k tomu vyzval i prezident. V čem bude váš návrh od toho opozice nepolulistický? A co, že jste (až) nyní tak otočili? A proč je vůbec třeba, aby byly platy politiků pravidelně valorizovány, když spousta jiných skupin lidí, ale i třeba státních profesí se stejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

16:06 Důchod 14 tisíc. Řízek neviděla rok. Teď šok za 3 tisíce

Vysoká inflace, nízké důchody… Nová realita českých důchodců. Paní Olga se svým důchodem čtrnáct tis…