Na veletrhu REGIONTOUR zažijete to nejlepší z českých regionů

19. 12. 2017 11:04

V lednu bude brněnské výstaviště opět patřit turistice a cestovatelům. Ve čtvrtek 18. ledna zde startuje mezinárodní veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR. Nadcházející ročník by měl podle organizátorů dostat zcela nový kabát. Návštěvníkům představí pestrou nabídku zájezdů, nový festivalový pavilon a hlavně to nejlepší z českých regionů. Program organizátoři odhalili za účasti Asociace krajů ČR na tiskové konferenci v Praze.

Na veletrhu REGIONTOUR zažijete to nejlepší z českých regionů
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR
reklama

Téma oslav 100 let výročí vzniku Československa bude rezonovat celým veletrhem. Připomínky jubilea budou návštěvníky doprovázet doslova na každém kroku. Za své si jej vzalo hned několik krajů, které připomenou významné události uplynulého století, slavné rodáky a představí také TOP akce roku 2018, které se s oslavami výročí pojí. Na REGIONTOURU jde však hlavně o cestování. Proto nebudou chybět tipy na zajímavé výlety, turistické cíle a způsoby, jak strávit příští dovolenou.

Příroda, víno, lázeňství,… to nejlepší, co nabízí Jižní Morava

S tradičně největší prezentací přijíždí pořádající Jihomoravský kraj, který vybídne k návštěvě všech pěti turistických oblastí Jižní Moravy a připomene to nejlepší, co region nabízí. Expozice se bude věnovat lázeňství, známému Baťově kanálu, přírodě, galeriím a samozřejmě i dobrému vínu. Jihomoravský kraj navíc, ve spolupráci s městem Brno, pozve na oslavy spojené se 100. výročím vzniku Československa. Proběhne i módní přehlídka dobového oblečení.

Karlovarský kraj lázeňský

Prezentaci Karlovarského kraje bude dominovat jedinečná nabídka lázeňských měst. Kromě tradičních lázeňských pobytů představí kraj i zajímavé regionální atrakce, například adrenalinový park na Plešivci, který přitahuje návštěvníky do Krušných hor i v letním období, statek Bernard na Sokolovsku s řemeslnými dílnami a modelem řeky Ohře, malé pivovary v Kynšperku nad Ohří, Kraslicích, Chyši nebo v Lokti. Kraj upozorní i na méně známé akce, které však zaujmou všechny generace, jako je mezinárodní soutěž ohňostrojů v Sokolově, nebo festival světel v Karlových Varech s dechberoucími světelnými instalacemi, které jsou propojeny s výjimečnou architekturou lázeňského města.

Prvorepubliková architektura ve Východních Čechách

Pod značkou Východní Čechy se společně představí Pardubický a Královéhradecký kraj. Oba regiony budou prezentovat unikátní prvorepublikovou architekturu v krajích. Atmosféru doplní prostředí prvorepublikové kavárny se secesními lustry a židlemi, se snímky Karla Čapka a dobovými melodiemi a kostýmy. Na stánku návštěvníci ochutnají regionální piva a krajové speciality.