Na vnitru je opět spor. Kubice se hádá s Lessym kvůli odchodu detektiva

05.12.2011 7:12

Elitní policista vyšetřoval korupční případ týkající se exministra obrany Martina Bartáka. Pak opustil policii kvůli konfliktu s vedením. Ministr vnitra Jan Kubice se kvůli tomu hádá s policejním prezidentem Petrem Lessym.

Na vnitru je opět spor. Kubice se hádá s Lessym kvůli odchodu detektiva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní kontrola
reklama
Policejní šéf Petr Lessy oznámil, že ustoupí ministrovi vnitra Janu Kubicemu a udělá požadované úspory. Spor mezi těmito muži ale nekončí. Podle deníku MF Dnes se přou kvůli odchodu důležitých policistů, kteří vyšetřovali miliardové státní zakázky.

Kubice chtěl, aby odcházející detektivové zůstali. Měl to vyřídit Lessy

Jedná se konkrétně o bývalého šéfa speciálního týmu Tatra Petra Krömera, který dostal k soudu případy bose Radovana Krejčíře a minulý týden obvinil exministra Martina Bartáka v souvislosti s nákupem nákladních vozů Tatra pro armádu.

Kubice oznámil, že se pokusí odcházející detektivy přesvědčit, aby u policie zůstali. „Policejní prezident mě dvakrát ujišťoval, že mou výzvu ke schůzce detektivové dostali. Ozval se mi však jen pan Zahálka," řekl MfD Kubice.

Dnes už bývalý policista Krömer navíc tvrdí, že mu nadřízení ministrovu žádost o setkání nevyřídili. Přitom by prý zájem měl.

„Mohu pouze potvrdit, že se mi nikdo z nadřízených ani slovem nezmínil o nabídce ministra. Byl jsem ochoten svůj nesouhlas s důvody odvolání prezentovat," tvrdí Krömer v MfD.

Lessy tvrdí, že s Krömerem mluvil. Skutečnost prokáže zpráva, kterou si nechal zpracovat Kubice

Policejní prezident Lessy se ale hájí, že o žádosti ministra s Krömerem mluvil.

Kubice proto za Krömerem vyslal svého člověka, který mu má potvrdit, jak to s předáním vzkazu bylo. „Krömer byl jedním z nejlepších důstojníků. Způsob, jakým byl odejit, je nepřijatelný,"stojí ve zprávě o odchodu detektiva.

Naštval Krömer BIS?

Za odchodem Krömera může být podle informací deníku MF Dnes také tajná služba BIS. Detektiv od ní chtěl pomoc při vyšetřování případu Tatra a exministra Bartáka. Neuspěl, a tak tajné službě vynadal, že kryje politické špičky a že by měla být zrušena.

BIS si proto stěžovala řediteli protikorupční policie, který Krömera vyzval, aby si našel práci jinde. Detektiv se s prosbou o pomoc obrátil na Lessyho, ale neuspěl.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…