Na zakládajícím sjezdu Trikolóry v Brně promluví poslanec AfD Petr Bystroň

28.09.2019 11:10

Německá AfD podporuje Trikolóru. Na ustanovujícím sjezdu strany v Brně vystoupí v sobotu zahraničněpolitický mluvčí AfD v Bundestagu Petr Bystroň.

Na zakládajícím sjezdu Trikolóry v Brně promluví poslanec AfD Petr Bystroň
Foto: Kubinska & Hofmann
Popisek: Petr Bystroň, poslanec Bundestagu za AfD.

„AfD jako jediná parlamentní strana v Německu bojuje proti masové migraci, byrokratizaci EU, omezování osobní svobody občanů a klimatické hysterii. V nově založené Trikolóře vidíme šanci na posílení stejného myšlenkového proudu i v České republice. Svou účastí chceme vyjádřit podporu této nové euroskeptické straně,“ uvedl Bystroň pro ParlamentníListycz.

Podpora AfD pro Trikolóru je i určitým aktem reciprocity za několik vystoupení bývalého českého prezidenta Václava Klause, který v minulých letech v Německu podporoval AfD. Bystroň prezidentu Klausovi za podporu poděkoval i jménem spolkového předsedy AfD, profesora ekonomie Jörga Meuthena. Klaus je u členů AfD velmi oblíben. V německém tisku se objevily zprávy, že kdyby měl německé občanství, navrhli by jej na spolkového prezidenta. Václav Klaus je hlavním hostem na oslavách státního svátku sjednocení 3. října, pořádaných frakcí AfD v Bavorském zemském parlamentu.

Petr Bystroň je jediným Čechem v Bundestagu. 46letý rodák z Olomouce byl od roku 2015 do svého zvolení poslancem Bundestagu šéfem Bavorské zemské organizace AfD. Pod jeho vedením dosáhla strana v Bavorsku ve spolkových volbách do Bundestagu nejlepšího volebního výsledku ze všech západních zemích. Po přesunu do Berlína na funkci bavorského předsedy rezignoval. V současné době zastává funkci mluvčího AfD v zahraničně-politickém výboru německého parlamentu. Bystroň je prvním Evropanem, který dostal cenu The Eagle Award konzervativní americké nadace Phyllis Schlaffly Foundation, blízké Donaldu Trumpovi. Minulý rok byl přijat prezidentem Zemanem na zámku v Lánech v doprovodu bývalého poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, Steva Bannona.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …