Nad Donaldem J. Trumpem se smráká. Je to vážné

02.04.2017 20:24

Ruská smyčka kolem amerického prezidenta Donalda Trumpa se stahuje, uvádí na serveru Noviny.cz novinář a publicista Ján Simkanič.

Nad Donaldem J. Trumpem se smráká. Je to vážné
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Simkanič ve svém komentáři využívá deníku The Washington Post, jenž podrobně zmapoval, jaké všechny vazby existovaly a existují u současného amerického prezidenta Trumpa a jeho nejbližšího okolí na ruské prostředí. „Ve Spojených státech dál probíhá vyšetřování, zda a jak se Rusko zapojilo do americké prezidentské kampaně. Pochybností neubývá, spíše právě naopak, stále se objevují nová zjištění a nová podezření,“ konstatuje Simkanič.

Poukazuje následně na Trumpova bývalého hlavního bezpečnostního poradce Michaela Flynna, jenž musel odejít právě kvůli podezřením z vazeb na Rusko. Vypovídat však chce prý pouze výměnou za slib imunity. „To potvrzuje podezření, že situace je vážná,“ míní Simkanič.

Původní text ZDE.

To, že se Rusko pokoušelo ovlivnit americké volby, pak podle Simkaniče tvrdí i americký senátor Mark Warner, jenž je členem vyšetřovacího výboru. Problém pak má prý i ministr spravedlnosti Jeff Sessions, jenž byl přistižen při lži o tom, že nebyl během kampaně s ruskou protistranou. 

Ruský prezident Vladimir Putin veškeré spekulace kolem ruského vlivu na americké volby neustále odmítá, naposledy je označil za vymyšlené, iluzorní provokace a lži. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…