Nad Volným v SPD se stahují mračna. Může přijít o členství

24. 2. 2019 11:11

Zdá se, že budoucnost poslance Lubomíra Volného je nejistá. O členství ve znovuobnovené regionální buňce SPD v Moravskoslezském kraji bude rozhodovat nové vedení, jež určí předsednictvo, které přitom o zrušení místní organizace rozhodlo. Tři poslanci z tohoto kraje včetně Volného, který chce kandidovat na předsedu hnutí proti Tomiu Okamurovi i do europarlamentu, tak můžou přijít o členství.

Nad Volným v SPD se stahují mračna. Může přijít o členství
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

„Vyplývá to z dikce těch stanov. Samozřejmě to teoreticky hrozí,“ uvědomuje si situaci Volný. Spolu s ním tak poslankyně Ivana Nevludová (SPD) a Marian Bojko, který byl rovněž zvolen do Poslanecké sněmovny za SPD v Moravskoslezském kraji, mohou skončit bez stranické příslušnosti. Všichni tři byli zároveň ve vedení zrušené regionální buňky. 

O zrušení regionální organizace v Moravskoslezském kraji se členové dozvěděli v úterý 19. února. Podle Nevludové dostali informaci e-mailem. Oficiální důvod prý zněl, že měl kraj malou členskou základnu.

Na dotaz, zda mohou někteří stávající členové z Moravskoslezského kraje přijít o členskou registraci a jak bude probíhat výběr nového vedení regionálního klubu, předseda hnutí SPD Tomio Okamura ani místopředseda Radim Fiala dosud nereagovali.

Na rozhodnutí si Volný musí ještě chvíli počkat. Ve stanovách hnutí se píše, že v případě zániku regionálního klubu rozhodne předsednictvo do šedesáti dnů o vzniku nového regionální klubu. „V případě, že nový regionální klub nesouhlasí s přestupem člena, členství takového člena zaniká,“ stojí v dokumentu.

Poslanec Volný už dříve prohlašoval, že se chce proti rozhodnutí o zrušení bránit. Členové bývalého vedení regionálního klubu chtějí podat odvolání ke stranickým orgánům. Předsednictvo se prý muselo stát obětí provokace, kterou má být dopis, v němž je Volný označen za agenta Bezpečnostní informační služby, který má za úkol zničit SPD. Nepomohla mu ani únorová vyostřené sněmovní debata o návrhu na zrušení soudního přezkumu správních rozhodnutí o vyhoštění cizinců z Česka. 

Pro Volného to není dobré načasování. Minulý týden oznámil, že přijal výzvu předsedy hnutí Okamury a že bude kandidovat na předsedu. Kromě toho měl poslanec ambice dostat se do Evropského parlamentu. Volba příštího předsedy hnutí by měla být však za zhruba dva a půl roku, volby do Evropského parlamentu se konají letos v květnu.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

5:43 „To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

Je dobojováno. Mandáty jednadvaceti českých europoslanců jsou rozdány. Předseda vlády Andrej Babiš (…