Nad středočeskou ČSSD se stahují mraky. Dolejš má odejít

17.05.2012 22:12 | Zprávy

Kutnohorská odnož sociálních demokratů chce, aby předseda té středočeské Richard Dolejš rezignoval. Podle nich má Dolejš odpovědnost za to, co se ve Středočeském kraji děje, a byl to také on, kdo prosazoval Davida Ratha jako volebního lídra.

Nad středočeskou ČSSD se stahují mraky. Dolejš má odejít
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

"Dolejš má za krajskou organizaci politickou odpovědnost a byl to on, kdo prosazoval Ratha jako středočeského volebního lídra," řekl předseda kutnohorské organizace Jiří Havlíček. Dolejš ale podle dostupných informací rezignovat nehodlá. Za to, co provedl Rath, odpověnost necítí. Mimořádná krajská konference by přišla v úvahu, kdyby o ni požádalo nejméně pět okresních organizací. Kutnohorští chtějí, aby se zvolilo nové vedení středočeských sociálních demokratů.

Požadují i nové primární volby, kdy by se sestavily nové primární listiny pro podzimní volby do zastupitelstva Středočeského kraje. Podle předsedy Dolejše ale většina členů dává přednost postupu, kdy by byl Rath z čela kandidátky vyškrtnut a na jeho místo by se dosadila momentálně pověřená hejtmanka Zuzana Moravčíková, která je na druhém místě. Vyškrtnutí se nevyhne ani obviněná ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ane, čtk

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…