Nadace Havlových už po dvacáté oceňovala osobnosti. Letos došlo na rektora Sorosovy univerzity

05.10.2018 12:39

Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 stále oceňuje české osobnosti. Jubilejní 20. cenu si podle informací ČTK přijde převzít amerikanista Josef Jařab.

Nadace Havlových už po dvacáté oceňovala osobnosti. Letos došlo na rektora Sorosovy univerzity
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez
reklama

Emeritní rektor Univerzity Palackého v Olomouci, někdejší senátor a překladatel, si převezme cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Cenu si prý zaslouží proto, že přispěl ke vzdělanosti české společnosti, k rozvoji demokratických principů i k šíření anglo-americké kultury. Cenu překladateli předá bývalá první dáma Dagmar Havlová.

„Jednaosmdesátiletý Jařab je odborníky považován za nejvýznamnějšího českého amerikanistu a překladatele americké literatury. V roce 1990 se stal prvním svobodně zvoleným rektorem Univerzity Palackého v Olomouci po pádu komunismu. Později byl rektorem Sorosovy Středoevropské univerzity v Budapešti. Přednášel ve třiceti zemích světa, působil na několika amerických univerzitách. Je nositelem čestných doktorátů dvou amerických a jedné anglické univerzity," připomíná ČTK.

V roce 1989 zakládal Občanské fórum v Olomouci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…