Naděje na ukončení války? Jednání delegací Ukrajiny a Ruska se významně posunula

13.03.2022 16:59 | Zprávy
autor: nab

Rusko a Ukrajina jsou o krok blíž k mírovému jednání. Společně to oznámili diplomaté z obou zemí. Výsledky pokroku očekávají do pár dnů, stanoviska obou delegací by mohly završit podpisy příslušných dokumentů, informují Novinky.

Naděje na ukončení války? Jednání delegací Ukrajiny a Ruska se významně posunula
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parkovací pruhy na dlážděné ulici připomínající ukrajinskou vlajku

„Rusko začíná mluvit konstruktivně. Myslím, že nějakých výsledků dosáhneme doslova během několika dní,“ očekává ukrajinský vyjednavač a poradce prezidenta Mychajlo Podoljak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Černý den pro Maďarsko. Bude kolonií EU.“ Zaznělo varování

9:11 „Černý den pro Maďarsko. Bude kolonií EU.“ Zaznělo varování

V Maďarsku vyhrál volby lídr opozičního uskupení Tisza Péter Magyar a gratulace mu zasílají i tradič…