Nadšená "Klausova" Bobošíková: Podpora od lidí je obrovská. Dostávám štosy dopisů

23.08.2013 7:18

Šéfka Suverenity Jana Bobošíková dává dohromady stoupence Václava Klause. V tomto týdnu se dohodla s hnutím bývalých členů ODS Uzdravme naši politiku. Není nereálná ani možnost, že kandidátku Suverenity povede právě bývalý prezident. Záleží především na něm, říká Bobošíková v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Nadšená "Klausova" Bobošíková: Podpora od lidí je obrovská. Dostávám štosy dopisů
Foto: hns
Popisek: Jana Bobošíková v půlnočním rozhovoru

Zájem a podpora novému projektu je značná. „Je tu spousta lidí, kteří mají názory podobné názorům Václava Klause a které jeho myšlenky spojují. Kromě Suverenity je to sdružení Uzdravme naši politiku, ale ozývá se nám také hodně členů ODS… Ani jsem nečekala, jakou vlnu zájmu naše aktivita vybudí. Tady mám štosy podpor nejrůznějších občanů, podnikatelů, bývalých i současných ódéesáků. Opravdu si nevymýšlím,“ říká předsedkyně Suverenity.

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

Václav Klaus se vrací

Třebaže ještě není s Václavem Klausem domluvena, je přesvědčena, že se do politiky vrátí. A možná právě skrze Suverenitu. „To záleží na tom, jak se Václav Klaus rozhodne. Mně by se samozřejmě velmi líbilo, kdybychom se jmenovali Klausovci a Václav Klaus propůjčil své jméno. Mohli bychom se také jmenovat Suverenita a prosperita – Klausovci,“ přemítá.

Že by se na jménu bývalého prezidenta chtěla pouze přiživit, jednoznačně odmítá. „Podívejte, my dlouhodobě a velmi viditelně podporujeme Václava Klause a jeho kroky. To byly ty různé demonstrace před Hradem. To není nějaké ad hoc. A Václav Klaus je inteligentní člověk, takže nepropůjčí své jméno něčemu, kde by cítil pouhý závan toxicity upřednostňování zájmů svých členů před zájmy občanů.“

Kromě Suverenity prezidenta Klause výrazně podporovalo i konzervativní občanské sdružení Akce D.O.S.T., vedené Michalem Semínem. Jejich poslední akcí byla páteční demonstrace Braňme se duhové totalitě proti homosexualismu, který je v zemích Evropské unie prosazován na úkor tradičních hodnot. Akci vyjádřil svou podporu i Václav Klaus či europoslanec za ODS Ivo Strejček.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …