Nagyová-Nečasová má smůlu, stížnost zamítnuta

10.07.2015 7:51

Obě stížnosti někdejší ředitelky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové, proti obvinění z krácení daně zamítlo Nejvyšší státní zastupitelství. Píše o tom dnešní vydání deníku Právo. Nečasová je v této kauze stíhaná od poloviny března. Žalobci a detektivové ji podezírají z toho, že nezaplatila daň 736 tisíc korun ze zhruba třiceti darů za více než deset milionů korun.

Nagyová-Nečasová má smůlu, stížnost zamítnuta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová
reklama

První stížnost se týkala původního zahájení trestního stíhání pro krácení daně, druhá jeho rozšíření o dvoje luxusní hodinky. Státní zástupci chtěli Nečasovou původně obvinit z korupce, nenašli pro to ale dostatek důkazů.

Mezi několika desítkami dárců luxusního zboží jsou podle listu například majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský, bývalý ministr životního prostředí za ODS Tomáš Chalupa, bývalý ministr a nynější šéf ČEPS Vladimír Tošovský, bývalý šéf Pozemkového úřadu Petr Šťovíček nebo bývalý ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák

Před několika týdny pak policisté rozšířili stíhání Nečasové o další obdržené drahé dary – o již zmíněné dvoje luxusní hodinky za 450 tisíc korun, které jí měla darovat zdravotnická společnost Agel patřící miliardáři Tomáši Chrenkovi.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…