Napadená starostka: Není to rasový útok, ale honba za penězi

18. 11. 2011 9:24

Nejde o rasový útok, ale o honbu za penězi a bezpracným ziskem, zdůrazňuje napadená místostarostka Albrechtic Anna Kuřátková. Rodina, která ji napadla, toužila po penězích z opatrovnictví nemocné ženy. Té se přitom tatáž rodina chtěla před dvěma roky za každou cenu zbavit.

Napadená starostka: Není to rasový útok, ale honba za penězi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rom s míčem
reklama
Místostarostka Albrechtic Anna Kuřátková, se stala obětí útočníků ve svém vlastním domě, dvě ženy a muž napadli ji a jejího manžela, když se pokoušeli domoci peněz za opatrovnictví, na něž neměli nárok.

Místostarostka cítí především úzkost a rozčarování. Celý spor vznikl před dvěma roky, když romská rodina předelegovala na obec péči o nemocnou ženu. Opatrovnictví přešlo na obec v červnu loňského roku.

Vše probíhalo bez problému až do doby, kdy byla nemocná žena přeléčená a Anna Kuřátková jí vyřídila důchod. Ten byl nemocné ženě úřadem vyměřen i zpětně, takže jí přišla na účet poměrně velká částka.

Sledujeme téma Romové

„Od té doby po mně začali její příbuzní požadovat peníze, které patří opatrované," vzpomíná napadená místostarostka. Ta přitom upozorňuje, že rodina před dvěma lety sama intenzivně žádala, aby se obec nemocné ujala.

„Rodina se ženy kvůli nemoci před dvěma lety zřekla. Předtím ji nechtěli, říkali mi, že když ji neumístíme někam do ústavu, přivedou ji ke mně domů," kroutí hlavou místostarostka v rozhovoru pro páteční Právo.

Rodina si po přiřknutí důchodu opět zamilovala svou nemocnou členku

Ve chvíli, kdy však nemocné byl přiznán důchod, rodina k ní opět našla pouta: „Najednou tu nemocnou zase milovali a skončilo to tak, že chtějí opatrovnictví převést na sebe," vysvětluje Anna Kuřátková.

Ta přitom proti zpětnému převedení opatrovnictví nic nemá, naopak sama vyřizovala žádost u soudu, aby řízení proběhlo co nejrychleji. O to víc jí překvapil útok rodiny, se kterou podle místostarostky Albrechtic v minulosti nebyly žádné problémy.

„To, co se stalo, bych od nich nikdy nečekala a o to víc vás to zasáhne. S těmi lidmi jsem normálně jednala na úřadě a snažila se jim pomoct," říká zklamaně. Celou rodinu pokládá za slušnou, otec i matka nemocné ženy celý život pracují, akorát jejich syn nepracuje a pracovat ani nechce, přestože mu starosta zařizoval práci.

Místostarostka ani její muž neutrpěli žádná poranění, ale dá se hovořit o štěstí. Úder, který dopadl na tvář Anny Kuřátkové, jen těsně minul její zraněné oko. Rána, která srazil k zemi jejího muže, jej pak poslala těsně mezi kamenný stůl a schody, takže poranění hlavy uniknul o vlásek.

V tuto chvíli však místostarostku kromě obav z útočníků nejvíce mrzí diskuse, jaká se rozpoutala okolo celého případu na internetu. „Trochu mě mrzí, co se v této souvislosti strhlo na internetových diskusích. Musím zdůraznit, že to nebyl to žádný rasový útok, ale jen honba za penězi, za bezpracným ziskem," upozorňuje Anna Kuřátková.

Psali jsme:
Vyšetřování útoku v Albrechticích potrvá nejmíň do příštího týdne
Romové zbili v Albrechticích místostarostku. Kvůli dávkám

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

10:12 ,,Lžou vám. Není to jen tak." Ivan Langer u Soukupa šokoval občany, pokud jde o virus

Ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si do svého studia pozval bývalého ministra vnitra Ivana Langera…