Naprostý vrchol útoků na mladého Klause. Zlatuška vytáhl jeho „holocaustem zatíženou rodinu“. Ať zaleze do kouta, nevymáchaná huba

14.03.2019 18:10

Bývalý poslanec a senátor, profesor Jiří Zlatuška se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k rodině poslance ODS Václava Klause mladšího. Ten v minulých dnech rozvířil politickou scénu přirovnáním přijímání evropské legislativy k židovským transportům. Za to si vysloužil výzvu k odchodu z poslaneckého klubu strany.

Naprostý vrchol útoků na mladého Klause. Zlatuška vytáhl jeho „holocaustem zatíženou rodinu“. Ať zaleze do kouta, nevymáchaná huba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

„Přirovnání přijímání evropské legislativy k židovským transportům je zvlášť nechutné kvůli tomu, kdo je vyslovil,“ poznamenal úvodem Zlatuška a rozepsal se o rodině Václava Klause. 

Vzpomněl, že Klaus junior je vnukem Štefana Mištiny, který se sám za svého působení na postu vedoucího cenzurního oddělení Ústředny státní bezpečnosti Slovenského štátu v roce 1940 podílel na deportacích slovenských Židů do koncentračních táborů i na krádežích financí slovenských židovských organizací. 

Původní text ZDE.

„Za své rodiče nebo prarodiče sice nikdo nemůže, ale s takto temnou rodinnou historií a přímým podílem na obětech holokaustu by měl junior zalézt do kouta a kajícně mlčet, nikoli tyto oběti zneužívat pro artikulaci svých absurdních politických postojů,“ poznamenal zostra Zlatuška, že se Klaus juninor ke svému dědečkovi navíc výslovně hlásí. 

„Nevymáchaná huba poslance nejde navíc v této věci jen na vrub ODS, do které patří. Za jeho nominací na místo předsedy školského výboru se postavilo po ustanovení současné Sněmovny více stran pod hlavičkou (údajně) demokratického bloku. Tyto strany by ‚svého‘ člověka na tomto postu měly řešit, a to nezávisle na tom, zda ho ODS ze svých řad nakonec skutečně vyhodí, nebo nevyhodí,“ uzavřel Zlatuška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

15:49 Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do red…