Narodil se na rusko-čínské hranici a v Moskvě se dal ke zpravodajcům. Už se ví víc o strůjci otravy Skripala

27.09.2018 10:24

Média se včera a dnes opět věnují kauze otravy novičokem, v rámci které se objevují nové informace. Ruská strana i přesto stále trvá na tom, že je v celé kauze nevinně.

Narodil se na rusko-čínské hranici a v Moskvě se dal ke zpravodajcům. Už se ví víc o strůjci otravy Skripala
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin na stanici FOX News

Britský deník Financial Times včera zveřejnil fotografii jednoho z podezřelých, který se krátce před otrávením Skripalových dostal do Velké Británie pod jménem Ruslan Boširov. Na druhé fotce je údajně vyobrazen ten samý muž, ale o patnáct let dříve. Tehdy přijel do Velké Británie pod jménem Anatolij Čepiga, což je podle britských úřadů také jeho pravé jméno. Britské úřady nyní tvrdí, že právě Boširov a Čepiga jsou ten samý muž a jde o vysoce postaveného důstojníka ruských bezpečnostních služeb.

Společně s Čepigou alias Boširovem obvinily britské úřady ještě jeho společníka Alexandera Petrova. Oba dva se však stihli vrátit zpět do Ruska a před necelými dvěma týdny dokonce vystoupili na prokremelském kanálu RT, aby se proti obviněním ohradili. Mimo jiné tvrdili, že jsou turisté a jeli se do Salisbury pouze podívat na místní katedrálu a další turistické cíle ve městě. Nicméně britské úřady následně označily tuto verzi za nesmyslnou.

Některá média také informují o tom, že výše zmíněný Čepiga absolvoval jednu z ruských elitních vojenských akademií a stal se agentem o dva roky později. Postupně se objevují v médiích i podrobnější informace, které souvisejí s jeho osobou. Údajně se narodil v jedné vesnici na rusko-čínské hranici, účastnil se druhé čečenské války, stejně jako konfliktu na východní Ukrajině. Prezident Vladimir Putin jej před čtyřmi lety ocenil řádem „Hrdina Ruské federace“.

Ruská strana i po zveřejnění těchto informací jakoukoli vinu popírá a obviňuje britskou stranu, že nechce spolupracovat a patrně má tedy co skrývat. Britské úřady o svém odhalení nepochybují, ale jisté je, že se oba dva podezřelé dostat před soud nepodaří. Ruské občany země do zahraničí nevydává a pokud jsou podezřelí, že pracují pro ruské bezpečnostní služby, platí to dvojnásob.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…